Výzkum pro HONOR 20 prozradil, jak moc nás ovlivňují barvy v našich životech!

Nový výzkum pro HONOR 20 odhalil, že 77 % lidí žijících v Londýně a Miláně věří, že jejich náladu ovlivňují barvy, které kolem sebe vidí každý den. Ale protože si jich nevšímají cíleně, přicházejí často o jejich hlavní výhody.

Výzkum provedl výrobce chytrých telefonů HONOR, aby nám pomohl všímat si různých barev kolem nás. A zároveň nabádá k používání barev jako prostředku ke zlepšení nálady.

Mezi klíčové výsledky ze zprávy patří:

  • 82 % osob ve věku 18-24 let se domnívá, že vidění, nošení nebo pořizování fotografií v různých barvách má potenciál změnit to, jak se cítí
  • Bílá, oranžová a žlutá jsou nejvíce spojené s pozitivitou, štěstím a optimismem
  • Více než tři čtvrtiny Britů (77 %) a 86 % osob ve věku 18-24 let věří, že barvy hrají roli při určování jejich nálady

Modrá se hodí na rande i pohovor
Závěry výzkumu vyhodnotila Jules Standish, která je expertem na vliv a sílu barev. Ten zjistil, že lidé ve věku 18-24 let věří, že oblékání do modré barvy jim dodává více energie, zatímco zelenou mají spojenou s optimismem. Oranžová podle nich vzbuzuje důvěru a fialová a červená zase podporují kreativitu. Na první rande či pracovní pohovor je podle nich nejlepší zahalit se do růžové, modré a zelené barvy, neboť podporují optimistickou náladu a dodávají energii.

„Je opravdu zajímavé, že tato věková skupina spojuje modrou a zelenou s optimismem a energií, protože tyto barvy mají tradičně uklidňující účinky na naše smysly, a to díky hormonu oxytocinu, který pomáhá snižovat krevní tlak a vyrovnávat nervový systém,“ řekla Standish. Dodala, že jasnější barvy jako jsou červená, oranžová a žlutá budou vhodnější naopak například na pohovor, protože uvolňují adrenalin, který stimuluje a dodává energii. „Nejdůležitější věcí je vědomé rozhodnutí, jako barvu si oblečeme. Barvy projektují naši náladu, charakter a úroveň důvěry a mohou zlepšit naši náladu a každodenní prožitky,“ doplňuje Standish.

Toto tvrzení potvrzuje i provedený výzkum, ve kterém polovina respondentů ve věku 18 až 24 let (51 %) uvedla, že barvy mohou zlepšit jejich náladu a téměř polovina z nich (49 %) potvrdila, že už se jim to stalo. Tři pětiny pak souhlasí, že barva oblečení má vliv na první dojem.

Jules Standish proto vytvořila tabulku s doporučením, jakou barvu obléci pro jakou příležitost.

Nejlepší barva pro…

Barva Proč?

Pracovní pohovor

Modrá (červená a žlutá)

Představuje obraz důvěry, diplomacie a spolehlivosti. Je to barva komunikace. Modř je velmi neutrální, ale přidáním akcentu červené se zvýší vaše vášeň a nadšení. Kombinace se žlutou působí optimisticky, radostně a kreativně. Barevnou kombinaci volte podle oboru.

Velká pracovní prezentace

Červená (a šedá)

Červená vyžaduje pozornost a zajistí, že si vás všichni všimnou a udržíte jejich pozornost. Jelikož červená uvolňuje adrenalin, bude vaše hladina energie vysoká a bude vás stimulovat. Přidejte akcent šedé, aby projektovala vaši profesionalitu a praktičnost.

První rande

Černá, růžová a červená

Černá působí tajemně a udržuje věci skryté. Budete mít emoce pod kontrolou s tím, že více o sobě odhalíte až později. Růžová je barva lásky, zatímco červená je vnímána jako vášnivá a vzrušující.

Setkání s rodiči

Modrá a zelená

Modrá a zelená jsou barvy pravdy a stability. Modrá je důvěra a otevřenost, zelená je o nových začátcích a velkém rozhodování.

Rozchod

Nachová a fialová

Udrží vás klidné a neotřesitelné. Tyto barvy vám mohou pomoci vymanit se. Smířit se s tím, že rozchodem se posunete kupředu a ukončíte vztah, který již není šťastný. Obnovuje pocit emocionální rovnováhy a umožňuje jasné myšlení.

K soudu

Černá, bílá a nachová

Černá znamená autoritu a kontrolu, ale aby se to nepřehnalo, musí být v kombinaci s bílou. Ta evokuje dobře vyváženou a optimistickou povahu. Druhá možnost je nachová jako uklidňující barva, která vám poskytne sílu a pocit stability.

Třídní sraz Modrá, oranžová, žlutá

Chcete se cítit sebejistě, takže si vyberte barvu, která zahrnuje, kdo jste „teď“, a ne to, kdo jste byli ve škole. Modrá je vždy tou nejlepší volbou, skvělá pro komunikaci s tolika známými tvářemi. Skvělou volbou je kombinace se společenskou a dobrodružnou oranžovou, nebo radostnou a optimistickou žlutou.

„Barvy vyvolávají spíše emocionální než racionální reakce. Vidění jasných barev uvolňuje šťastný hormon Dopamin, což je vždy skvělý začátek při oblékání pro jakoukoliv výzvu,“ dodala Standish.

Zdroj: Honor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.