Chrániče sluchu jako dětská vstupenka na rockový koncert ale i nástroj pro lepší koncentraci

Stejně jako chráníme oči před sluncem tmavými brýlemi, měli bychom své uši bránit před hlukem. U dětí to platí dvojnásob, riziko trvalého poškození sluchu je u nich větší než u dospělých. Elegantní a praktické řešení představují chrániče sluchu 3M Peltor Kid. Díky nim už rodiče nemusí váhat, jestli vzít svoje ratolesti na hudební festival, pouť nebo letecký den. V Německu navíc využívají chrániče sluchu i ve škole, děti se s nimi prý lépe soustředí.

Ruch projíždějících aut, sekání trávy, pokřikování dětí na hřišti, rachot stavebních strojů, decibely na zábavních akcích, to vše vytváří akustický smog. Vysoké hladině hluku se ucho jen tak nevyhne. Pokud je mu v nízkém věku vystaveno delší dobu, může se stát, že dítě bude hůř rozumět, zhorší se mu prospěch ve škole, nebude tak snadno navazovat kontakty s ostatními a uzavře se do sebe.

Když hudbu v uších vystřídá doživotní šelest
 Foniatři stále častěji upozorňují na zhoršující se sluch především mladých lidí. Výskytu nedoslýchavosti či nitroušní šelesti u třicátníků se už lékaři ani nediví. Na vině je příliš hlasitý poslech různých přehrávačů a vysoké decibely na koncertech a hudebních festivalech. „Hlasitost hudby se na takových hudebních festivalech mnohdy vyrovná hlučnému průmyslovému závodu. S tím rozdílem, že v takovém podniku všichni zaměstnanci používají automaticky chrániče sluchu,“ upozorňuje Jiří Kolařík ze společnosti 3M. Rizika jsou přitom závažná a k trvalému poškození sluchu se mohou také přidat další zdravotní potíže. Vysoký krevní tlak, žaludeční vředy, infarkt nebo dokonce mozkové krevní příhody dokáže zapříčinit nadměrný hluk. To ale neznamená, že by rodiny měly rezignovat na společenský život a sedět doma. Rozumnější je přemýšlet nad účinným způsobem ochrany, jaký nabízejí třeba právě chrániče sluchu. Díky nim mohou děti doprovázet rodiče na místa, která by jinak pro jejich sluch představovala riziko.

Nejen jako ochrana sluchu, ale i zlepšení pozornosti
I když to není jejich původní účel, chrániče sluchu také perfektně fungují na zlepšení pozornosti. Tento koncept otestovali poprvé v Německu a výsledek je velmi překvapil. Prvotní skepsi vystřídalo nadšení jak ze strany učitelů, tak žáků. Řadě z nich se díky cílenému použití chráničů sluchu v různých částech výuky daří zlepšovat své výsledky. Některé děti už je během úkolů a písemek dokonce sami žádají.

Praktická a pohodlná ochrana
Speciálně pro děti vyvinula společnost 3M chrániče 3M™ Peltor™ Kid. Ochrání je před hlukem při společenských a volnočasových aktivitách. Jsou pohodlné a dětem nepřekáží. Velký prostor uvnitř mušlí omezuje zahřívání a pocení, polštářky uvnitř lze navíc snadno vyměnit a udržovat tak chrániče sluchu v čistotě. Vyrábí se ve dvou barevných variantách – žlutozelené a růžové. Výstražné fluorescenční barvy přitahují pozornost, a zvyšují tak bezpečnost dětí.

Zdroj: 3M

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.