Nebezpečné mýty v letní péči o pleť

Sluníčko a krásné opálení jsou pro pleť to nejlepší. Tak na tohle raději rychle zapomeňte! Jedná se o mýtus, který vám zkušené kosmetičky ihned vyvrátí. A podobných mýtů je mnohem víc. Tolik očekáváné sluníčko totiž umí nadělat na pleti více škody než užitku…

Mýtus č. 1: Opálení je krásné – a zdravé
Ano, opálená pleť je krásná, ale se sluníčkem to rozhodně nepřehánějte. Až 90 % poškození pleti (vznik vrásek, nadměrná pigmentace, ochabování…) má na svědomí právě sluneční záření! Se slušivými plavkami proto přibalte do batohu i všechny potřebné kosmetické produkty, s nimiž bude vaše pokožka po dovolené nejen opálená, ale také bude zářit zdravím.

Mýtus č. 2: SPF 15 stačí
V létě už ne. „Podle vašeho fototypu a podle míry slunečního záření doporučuji volit ochranné denní krémy se SPF 30 nebo 50, které pleť chrání před buněčným poškozením způsobeným UVB i UVA zářením. Měly by obsahovat i patřičné aktivní látky – například Celligent a vitamín E, které mají skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhají buněčné regeneraci. Hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol pleť zase zklidňují, hydratují, zanechávají ji jemnou, hebkou a svěží,“ říká zkušená kosmetička Lucie Karlíková z Beauty Institutu Essenté.

Tipy kosmetičky:
Essenté Denní krém SPF 50 díky UV filtrům intenzivně chrání pokožku před stárnutím vlivem slunečního záření i před buněčným poškozením způsobeným UVA a UVB zářením. Obsahuje mandlový olej, který dodá pleti pocit hebkosti, obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Pleť intenzivně hydratuje, zklidní a regeneruje. Koupíte ho na za 490 Kč.

Essenté Denní krém SPF 30 je ochranný lehký krém vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, Hydractin, kyselinu hyaluronovou, vitamín E. Díky UV filtrům chrání pokožku před stárnutím vlivem sluneční expozice, přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti a intenzivně hydratuje pokožku. Koupíte ho za 460 Kč.

Mýtus č. 3: Stačí „máznout“ ráno…
Rozhodně ne. Vždy myslete na to, abyste nanesli dostatečné množství opalovacího krému, protože menší množství podstatně snižuje stupeň ochrany pokožky. A pokud chcete mít jistotu, že je pleť vždy dostatečně chráněna, aplikujte krém nejlépe 20 minut před zahájením slunění a k udržení ochrany pak aplikaci zopakujte, zejména při zvýšeném pocení, po koupání nebo osušení ručníkem. Kosmetičky doporučují ideálně každé dvě hodiny.

Mýtus č. 4: Make-up je dostatečný
Rozhodně ne! „Make-up totiž běžně nemívá dostatečně vysoké UV filtry. Proto je ideální nejprve nanést denní krém, který používáte a je určený pro váš typ pleti, i její případné problémy. Přes něj naneste kvalitní krém s UV filtry a teprve na závěr make-up. Zní to možná složitě, ale jen tak vytvoříte pleti potřebnou ochranu a dostane vše, co potřebuje, aby zůstala krásná a zdravá,“ upozorňuje Denisa Jasinská z blogu o kosmetice a péči o pleť Inspirace.essente.cz

Tip kosmetičky: Pokud máte obavy, že tolik vrstev vaši pleť zatíží, vybírejte lehké textury. Takové obsahují například přípravky české kosmetické značky Essenté. Zcela lehounký je pak Essenté BB krém, jehož speciální tónovací pigmenty se perfektně přizpůsobí odstínu pleti, reguluje tvorbu kožního mazu, hloubkově hydratuje a zklidňuje pokožku. Koupíte ho ve dvou odstínech (beige a gold) za 590 Kč.

Mýtus č. 5: V létě toho pleť moc nepotřebuje…
Ani tohle tvrzení se nezakládá na pravdě. Sluníčkem namáhaná pleť potřebuje o to více péče, zejména čištění. Proto je dobré ulevit jí nejlépe ráno i večer pomocí odličovací mycí emulze, ideálně s mírným obsahem AHA kyselin, od odumřelých a suchých buněk, aby nedocházelo k ucpávání pórů. A o pokožku je také nutno dbát po slunění, aby nebyly dehydratovaná a nezačala stárnout.

Tip kosmetičky: Essenté Balzám po opalování poskytuje okamžitou i dlouhodobou hydrataci. Obsahuje D-panthenol, mandlový olej, Oat Silk a vitamín E, které pokožku zvláční, zvýší její pevnost i pružnost, intenzivně ji zregenerují a zklidní. Balzám příjemně voní, lehce se roztírá, téměř okamžitě se vstřebává a nelepí. Na pokožce tak zanechává nemastný a sametově luxusní pocit. Koupíte ho na za 290 Kč.

Zdroj a foto: inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.