Cava: To nejlepší ze Španělska v jedné sklence šumivého vína

Léto a bublinky patří neodmyslitelně k sobě, co takhle ochutnat ty španělské? Dopřejte si skleničku vychlazené „cavy“ a nasajte atmosféru vášnivého Katalánska. Freixenet nabízí hned tři druhy šumivého vína, které se perfektně hodí pro řadu příležitostí.

Holčičí dýchánek
K večeru stráveném s kamarádkou skvěle pasuje lehký Freixenet Cordon Rosado. Ať už se rozhodnete vyrazit někam za zábavou nebo hodláte relaxovat v pohodlí domova s pleťovou maskou, aroma lesního ovoce, svěží kyselinka a lososová barva je tou správnou volbou pro pořádnou dámskou jízdu! Doporučená maloobchodní cena Freixenet Cordon Rosado je 249 Kč.

Smyslné okamžiky s vaším miláčkem
Chvíle s partnerem vyžadují něco opravdu speciálního. Sáhněte po černé matné lahvi Freixenet Cordon Negro a mile svůj protějšek překvapte. Světle zlaté bublinky se zelenkavými odlesky, jemné perlení a vůni tropického ovoce s citrusovou kůrou si oba okamžitě zamilujete. Doporučená maloobchodní cena Freixenet Cordon Negro je 249 Kč.

Posezení s přáteli
Freixenet Carta Nevada, šumivé víno zelenkavé barvy se zlatavými odlesky, které svou květinovou a ovocnou chutí připomíná jablka a citrusy, perfektně dotvoří teplý podvečer strávený ve společnosti přátel a dobrého jídla přímo z grilu. Doporučená maloobchodní cena Freixenet Carta Nevada je 249 Kč.

Co je to cava?
Název šumivého vína je odvozen od katalánského slova sklep. Ve španělském Katalánsku zároveň sídlí nejslavnější výrobce a největší světový producent cavy, vinařství Freixenet, které ročně vyprodukuje více než 200 milionů lahví. Víno s typickým ovocným charakterem se tam začalo vyrábět už v roce 1861. Dodnes vinaři využívají tradiční metodu kvašení v lahvi, podobně jako u pravého šampaňského. Cava vzniká z klasických španělských odrůd Macabeo, Parellada s květinovým aroma a Xarel-lo, která dodává kyselinku a alkohol.

Zakoupíte také na www.osobnivinoteka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.