Celebrity se sešly na představení kolekce prstenů JK Jitka Kudláčková. Jak vzpomínaly na svou svatbu?

Česká rodinná firma JK Jitka Kudláčková je pověstná ruční výrobou jedinečných snubních a zásnubních prstenů na míru. Do reprezentativní prodejny, kde je zároveň umístěna i zlatnická dílna, chodí snoubenci z celé České republiky, aby si pořídili kvalitní symboly pro stvrzení manželského slibu. Mezi majiteli prstenů s originálním designem je i mnoho známých českých tváří.

Manželé a majitelé firmy Jitka Mlynarčík Kudláčková a Dušan Mlynarčík se rozhodli představit kolekci snubních a zásnubních prstenů JK Tolerace a poukázat tak na to, jak jsou důležité vztahy, jak je důležité manželství, a že je lepší žít ve vztahu, než být single.

„S manželem jsme se seznámili v minulém století, kdy byly jiné svatební zvyky, takže jsme si nejdříve vzájemně vyměnili zásnubní prsteny, které jsem vytvořila. Dříve to tak bylo. Snoubenci si zásnubní prsteny vyměňovali vzájemně. Dnes už zásnubní prsten dostává jen žena,“ popsala svoje zásnuby Jitka Kudláčková. Svatbu s manželem Dušanem realizovali až po patnácti letech, když byla Jitka podruhé těhotná a nechtěla Dušana oslovovat „můj přítel“. „Svatba byla velmi rychlá. Oddával nás kamarád, za který m jsem přišla na úřad a poprosila jsem ho, že bych se chtěla v sobotu vdát. Sice byly ten víkend volby, ale vyřešil to a oddával nás v krásné novogotické kapli.“ Stejně jako zásnubní prsteny, i ty prsteny snubní vytvořila sama Jitka. „Prsteny jsem pro nás vyrobila v nadčasovém designu, protože jsem si říkala, že když vztah, tak je to napořád. Naše prsteny jsou tříbarevné, tedy ze tří druhů zlata a nemají půlkulatý tvar, ale jsou trojhranné a tím pádem jsou stále nadčasové. Tento design máme stále v nabídce v kolekci JK Tolerance a je velmi oblíbený u mladých párů.“ V tvorbě šperků ze tří druhů zlata je rodinná firma JK Jitka Kudláčková naprostou jedničkou na trhu a tvoří tyto šperky a hlavně snubní prsteny jako jedni z mála v oboru. Jejich zlatníci tak ručně skládají jednotlivé barvy zlata pro ty snoubence, kteří si tyto prsteny zvolí.

Během letních měsíců mohou muži v JK Jitka Kudláčková zakoupit vybrané modely zásnubních prstenů z kolekce JK Tolerance za zvýhodněné ceny. Ředitel firmy Dušan Mlynarčík doporučuje všem mužům zakoupit kvalitní zásnubní prsten s přírodním kamenem, který má na rozdíl od syntetického zirkonu kvalitu a trvalou hodnotu, která skvěle symbolizuje pevnost vztahu, který muž k ženě chová.
„Asi nespočítám, kolik zásnubních prstenů jsme za více než 25 let fungování naší firmy vyrobili. Ale vždy mě potěší, když k nám do prodejny přijde mladý muž vybrat prsten pro dívku, kterou chce požádat o ruku. Někteří z mužů mají o zásnubním prstenu pro svou milovanou jasnou představu, jiným v naší prodejně rádi poradíme tak, aby zvolený prsten odpovídal temperamentu a povaze dané dívky. Velmi často v této fázi narážíme na dotaz – ´je lepší koupit prsten s diamantem, nebo se zirkonem?´ Všem váhajícím mladíkům proto vždy doporučuji, ať si zásnubní prsten představí jako symbol jejich vztahu. Opravdu chtějí jen krátkodobý efekt, který brzy ztratí lesk, nebo jsou si jistí, že jejich vztah může trvat a zářit po mnoho desítek let, pokud o něj budou správně pečovat?“ Jistě je možné namítnout že prsten s diamantem je dražší, než ten se zirkonem, ale diamant není jediným přírodním kamenem, který lze v zásnubních prstenech najít. V nabídce JK Jitka Kudláčková naleznete i zásnubní prsteny s olivínem, peridotem, topazem či tanzanitem, které jsou cenově dostupnější. „Prsten s diamantem či jiným přírodním kamenem časem neztratí na hodnotě, na rozdíl od prstenů se zirkonem. Nákup takového šperku je tedy z finančního hlediska stejně dobrou investicí jako například nákup obrazu od vyhledávaného malíře,“ vysvětluje Dušan Mlynarčík.

Zásnubní prsten vlastní i několik známých tváří, kteří na akci nemohly chybět. Marek Dědík své nynější manželce Tereze vybral prsten s diamantem právě v JK Jitka Kudláčková, protože se mu líbí, že se jedná o tradiční českou firmu. „Vyhrálo u mě, že jste česká firma, navíc vyrábíte přímo ve svojí dílně, která je hned vedle prodejny, což se jen tak nevidí. Vše je tady na správném místě a jsem rád, že jsem k vám zabrousil,“ vysvětlil s úsměvem známý tanečník. Když pak se svojí ženou plánovali svatbu, byla cesta pro snubní prsteny jasná. Opět přišli do JK, kde vybrali krásné prsteny z kolekce JK Tolerance. Manželům se však ani ne rok po svatbě stala nemilá věc. „Před týdnem jsme byli na dovolené a já jsem se koupal v moři, kde byly vlny a najednou mi prsten sklouzl. Snažil jsem se ho vylovit, ale bohužel se nepodařilo a zůstal v Azurovém moři,“ popsal nemilý zážitek tanečník známý ze soutěže StarDance. Jeho manželka na něj prý hned volala, že to určitě udělal schválně. Samozřejmě ale v nadsázce. „Jsem ráda, že Marek prsten nosí, tedy když ho ještě měl. Před svatbou jsem mu ale říkala, že pokud si na prsten nezvykne, tak mi to vadit nebude a může ho třeba nosit na řetízku jako přívěsek. Jsem ale ráda, že si zvykl a hned, jak nám v JK Jitka Kudláčková vytvoří pro Marka nový prsten, bude ho opět nosit na svém prsteníčků,“ popsala Tereza Dědik. Pár by tak mohl být inspirací pro mnoho ostatních párů, kterým se tato nemilá věc stane. Nemusíte se prý bát, ztratíte-li svůj prsten, v JK Jitka Kudláčková vám za zvýhodněnou cenu vytvoří prsten nový.

Další hrdou majitelkou zásnubního prstenu JK Jitka Kudláčková je také Jana Doleželová. „Je pravda, že jsem si zásnubní prsten navrhla nebo tedy spíše jsem popsala, jak by měl vypadat. Šperk přesně splnil moje očekávání, je takový, jaký jsem si přála a navíc je tam vidět Jitčin rukopis a jsem ráda, že ho mám,“ sdělila modelka, která zároveň oblékla šaty Renaty Glosové, které by mohly být i svatební. „Šaty, které mám na sobě jsou krásné, jsou v boho stylu, který je nyní velmi moderní. Oblékla bych si je klidně i na svatbu, v případě že by se moje svatba konala v přírodě na louce. Svatební šaty však podléhají trendům, tak uvidím, jaký trend bude, až se budu vdávat,“ popsala svůj model modelka a dodala, že pro snubní prsteny určitě opět přijde do JK Jitka Kudláčková. Její zásnubní prsten totiž není jediným šperkem, který z této dílny má.

To Hanka Kynychová žádný zásnubní prsten nemá, a protože plánuje obnovení svatebního slibu po 25 letech, doufá, že se krásného šperku dočká. „Moje maminka na ruce nosila vždy snubní i zásnubní prsten, ale já mám jen ten snubní, ke kterému se váže vtipná historka. Když si mě můj muž chtěl vzít poprvé, tak jsem byla čerstvě po rozvodu a neměla jsem chuť se znovu vdávat. Když jsem se pak vdávat chtěla, tak mi Jindřich řekl, že by si mě vzal, ale že nemá peníze na prstýnky. Tak nakonec sehnal úplně obyčejné asi za dva tisíce korun, ale jsem ráda, že je máme a třeba si při obnovení slibu nadělíme nové, aby mi s tím novým zásnubním ladil,“ svěřila známá cvičitelka. A její manžel Jindřich, který v JK Jitka Kudláčková pravidelně nakupuje, nakoupil zde například náušnice za narození dvojčat, doplnil, jak to bylo opravdu se zásnubním prstenem. „Já jsem věděl, že se dává zásnubní prsten, ale bál jsem se, že mi Hanka řekne ne, tak jsem jí pak navlékl až ten snubní a byla už na vždy moje.“

Štěpánka Duchková je sice vdaná, ale její prst zdobí pouze prsten zásnubní. Jak je to možné?
„Dostala jsem zásnubní prsten a s ním jsem s i vdala a tím to skončilo. Takže já pořád žiju se zásnubním prstenem a čekám na ty snubní. Ale on ten můj zásnubní vypadá jako snubní, takže jsem spokojená,“ svěřila moderátorka, která všechny přítomné překvapila informací, že je vlastně novomanželkou: „Vdávala jsem se před rokem a kousek. Řekli jsme si s manželem, že už jsme spolu deset let a máme dvě děti, tak je na čase, abychom se vzali.“

Libuška Rohlíčková se netají tím, že se vdávala už třikrát a na potřetí stvrdila s manželem Zdeňkem svůj svatební slib právě prsteny od JK Jitka Kudláčková. „Říká se do třetice všeho dobrého a já doufám, že u to tak bude. Prsteny, které jsme u Jitky vybírali, oba nosíme a na rozdíl od manželů Dědikových se letos k moři nechystáme, tak snad je budeme nosit i nadále, protože šperky od Jitky se skvěle nosí a vlastně ani nevíme, že je na ruce máme,“ vtipkovala bývalá tanečnice, která je nyní hlavně dvojnásobnou maminkou.

Posledními hosty byli Petr Kutheil s přítelkyní Markétou Šandovou, kteří spolu chodí tolik let, že je svatba vlastně na spadnutí, přišli tak okouknout aktuální svatební trendy. „Určitě taková věc nastane a pak přijdeme k Jitce Kudláčkové,“ řekl tajemně známý zpěvák a jeho přítelkyně zavtipkovala, že jí sice současný stav vyhovuje a je spokojená, ale prý to nevylučuje, že by mohla dostat nějaký šperk.

Foto: JK Jitka Kudláčková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.