Máte svoji vysněnou svatební kytici? Pokud zatím váháte, nechte si poradit v květinové dílně!

O svatební kytici sní už malé holčičky a v jejich představách je ta jejich nejkrásnější, nejbarevnější a nádherně voňavá. Jak bude vypadat skutečná svatební kytice, která navždy zůstane ve vašich vzpomínkách? Necháte si ji uvázat z  oblíbených druhů květin nebo bude odrážet současné trendy? Nejdůležitější je, aby zdůraznila váš půvab, osobitost a styl. Věnujte jí stejnou péči jako prstýnkům nebo seznamu svatebních hostů a při plánování svatby ji nenechávejte až na poslední chvíli. Pro výběr svatební kytice a dekorací nestačí pouze jedna návštěva v květinářství. Místo, kde vám ji navrhnou a vytvoří tak, že překročí vaše sny, objevíte v květinové dílně a obchodu květinami luka:sh na pražských Vinohradech.

Tak jako v minulých letech se ani tento rok příliš nemění oblíbenost tzv. boho stylu a romantických vazeb. „Stále více se budou objevovat jednodruhové drobnější kytice ze zajímavých kultivarů oblíbených květů bez zeleně. Také kytice vázané pouze ze zeleně či dokonce z úplně jiných materiálů, jako je například peří, papírové skládačky či barvené suché materiály,“ upřesňuje současné trendy Šárka Hrdinová, spolumajitelka květinové dílny luka:sh.

Z květů jsou stále preferovány pivoňky, zahradní růže, jiřiny, pryskyřníky, doplněné třeba o čechravu, Klematis, Bouvardii, Chamelaucium, Nigelu a další jemné doplňkové květy. Pokud jsou nevěsty odvážnější, volí exotické květy jako je Protea či Leucospermum. Zeleným materiálem je stále hlavně Eucalyptus v jeho různých formách, ale také kapradiny, tropické listy, drobné větévky. Do obliby se dostávají stříbro-šedé listy rostlin Senecio, Stachys a jim podobné.

„Důraz se klade na přírodní vzhled a autentičnost. Objevuje se příklon k míchání živých květin s luxusními hedvábnými nebo papírovými květy pro jejich trvanlivost a neomezenou dostupnost. To je opačný extrém, než byl doposud,“ doplňuje Šárku Lukáš Tvrdý, druhý ze spolumajitelů značky luka:sh.

V dekoracích se používá množství květů a zeleně, jen se snižuje rozbujelost dekorací, aby na sebe svatebčané viděli. Pokud se do nedávna dávalo přednost sekulárnímu uspořádání menších stolů, nyní se trend obrací k velkým tabulím a tím i uzpůsobení květinových dekorací.

Styl šatů se zjednodušuje, aby vynikla krása nevěst, a květiny se zpracovávají sofistikovaněji, než tomu bylo dříve. „V rámci ekologického smýšlení jsme zaregistrovali trend sdílení květin ze svateb. To je zajímavá odnož svatebních dekorací,“ usmívá se Šárka Hrdinová.

Zdroj: www.lukash.florist

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.