Unikátní BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra vynesla téměř 200 000 Kč pro charitativní projekty!

Historicky první BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra splnilo svou misi. 55 nadšených mladých hudebníků a 10 členů podpůrného týmu se na začátku prázdnin po železnici vydalo na netradiční pouliční koncertní turné, aby udělali radost sobě i kolemjdoucím a vybrali peníze pro dobrou věc. V Hradci Králové, Polici nad Metují, Plzni, Praze a Liberci se jim od 28. června do 5. července do „klobouku“ podařilo nasbírat celkem 189 275 Kč + 48,4 euro + 2 dolary.

Partnerem BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra byla Nadace Via. V každém z navštívených měst mohli spokojení posluchači přispět na místní dobročinný projekt: Nákup ovocných stromů do Městských lesů Hradec Králové, záchranné práce v klášteře v Polici nad Metují, Hospic svatého Lazara v Plzni, aktivity obecně prospěšné společnosti Siriri, která od roku 2006 pomáhá ve Středoafrické republice, výstavba nového útulku libereckého spolku Šance zvířatům anebo projekt Plešouni známé výtvarnice Elišky Podzimkové určený novým pacientům na dětské onkologii. „V rámci koncertu pro projekt Plešouni, který se konal na náměstí Václava Havla v centru Prahy, jsme navíc společně s iniciativou Zapiš se někomu do života našli 31 nových dárců kostní dřeně,“ s radostí upřesňuje zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová a dodává: „Chcete-li pomáhat s námi, až do konce července můžete v rámci online sbírky na darujme.cz. Všechny podpořené organizace či projekty jsou pod naším profilem Police Symphony Orchestra. Děkujeme!“

A další plány? Začátkem září (8. 9.) Police Symphony Orchestra společně s Dashou a Martinem Kumžákem vystoupí při příležitosti otevření nového kulturního sálu v Solnici, 13. 9. kapela zahraje na plese organizace Nový Prostor na Žofíně a 14. 9. ji čeká zahajovací koncert sezóny Jatek 78 v Praze-Holešovicích. „V roce 2020 uplyne 10 let od založení Police Symphony Orchestra, takže celý rok hodláme pojmout jako jednu velkou oslavu, kterou zahájíme koncertem ve velkém sále Lucerny 12. ledna 2020,“ dodala Petra Soukupová.

Police Symphony Orchestra založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čtrnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením Joela Hány, Věry Vlčkové a sdružuje mladé muzikanty a další dobrovolníky z celého Královéhradeckého kraje. Všichni se mu věnují ve svém volném čase bez nároku na jakýkoliv honorář. Během devíti let odehráli přes 80 koncertů, včetně mnoha benefic. Podpořili opravu varhan v Polici nad Metují, koupili noty v Braillově písmu pro nevidomého trumpetistu Marka a od roku 2014 organizují benefiční koncerty pro Nadační fond Hospital Broumov. Každý koncert PSO je vydařeným hudebním zážitkem, spolehlivým zdrojem pozitivní energie, dobré nálady a radosti ze života.

Zdroj: www.policesymphonyorchestra.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.