Čeká Vás dovolená u moře? Nezapomeňte na správnou péči!

Léto je v plném proudu a řadu z nás zasloužená letní dovolená u moře teprve čeká. Možná se i vy těšíte na to, až si sbalíte kufry a konečně vyrazíte za odpočinkem u moře. Dopřejte bezstarostnost i své pokožce a vlasům a během dovolené o ně správně pečujte. Slunce v kombinaci se slanou nebo chlórovanou vodou jim totiž příliš neprospívá. Jak na to?

Na sluníčku a v teple nezapomínejte dodržovat dostatečný pitný režim. Tělo se v teple dehydratuje rychleji, a tak pijte o něco více než normálně, zejména pokud navíc vyvíjíte nějakou fyzickou aktivitu. Doporučuje se vypít denně 2-3 litry čisté vody, v létě se však nebojte dát si i více než 3 litry. Mimo jiné tím velmi prospějete své pokožce, která má na slunci tendenci vysychat.

Opalovací krémy rozhodně nepodceňujte
Alfou a omegou péče o pleť na dovolené u moře je opalovací krém. Při jeho nákupu zohledněte, jaký je typ vaší pokožky a kam se chystáte. K moři vždy volte vyšší faktor ochrany, než byste použili v našich končinách. Pokud s sebou berete i děti, pořiďte jim silnější krém než sobě. Pro nejmenší děti se hodí krémy s faktorem 50+, protože bývají určeny pro citlivou pokožku.

Máme nakoupeno, ale tím to rozhodně nekončí. U opalovacího krému je totiž stěžejní jeho správné použití. Mazat se na pláži těsně před skokem do vody je rozhodně pozdě, protože pokožka potřebuje nějaký čas, aby krém stihla vstřebat. Ideální je mazat se zhruba 20 minut před plánovaným sluněním a pravidelně se mazat i v průběhu dne. Faktor krému určuje, kolikrát déle můžete zůstat na slunci, než kdybyste byli bez něj, aniž byste se spálili. Pokud se tedy začínáte spalovat po 10 minutách, s krémem, který má faktor 30, budete mít ochranu až 5 hodin. Důležitá je také denní doba, kdy se chystáte slunit. Nejsilnější je slunce mezi 11. a 15. hodinou, v tuto dobu se zdržujte raději uvnitř.

Při opalování se opravdu vyplatí svědomitost. Rudá pokožka je opravdu nepříjemná, pálí, někdy se na ní objeví i bolestivé puchýřky a opravdu nevypadá hezky. Přílišným opalováním bez dostatečné ochrany se na pokožce dříve vytvářejí vrásky a stařecké skvrny. Co je ale nejdůležitější – dodržováním zásad správného opalování předejdete potenciální hrozbě rakoviny kůže.

Produkty preferujte z přírody
Péče pokračuje i po tom, co s opalováním přestanete. Zejména pokud se vám stane, že se spálíte. Vybavte se přípravkem s obsahem panthenolu, který vaši kůži zklidní a zchladí. Pomoci mohou gely s obsahem aloe vera. Dobrým pomocníkem může být také olej z konopí, které má výrazné regenerační a zklidňující účinky. Dnes jsou dostupné různé tělové a pleťové oleje. Vhodné jsou ty přípravky, které navíc obsahují jojobový olej. „Jojobový olej je téměř identický se strukturou našeho kožního mazu a může vcelku obstojně zastat jeho funkci. Do letní kosmetické taštičky přibalte i konopnou mast. Je určena k péči o popraskanou, suchou a podrážděnou pokožku. Obsahuje cannabinoidy z rostliny konopí, které napomáhají pokožku vyživovat a přispívají k její lepší regeneraci. To oceníte především, když to na sluníčku přeženete“ radí Jiří Stabla.

Nezapomínejte ani na vlasy
Na dovolené nezapomínejte ani na péči o vaše vlasy. Pokud se chystáte vlasy před dovolenou barvit, raději to odložte na později. Barvení vlasy velmi oslabí a následné slunění a máčení ve slané nebo chlorované vodě by je mohlo dorazit. Nemluvě o tom, že na sluníčku vám barva vybledne. Místo toho si před dovolenou nechejte jen zastřihnout konečky, slunce totiž vaše vlasy pravděpodobně vysuší a zarovnáním docílíte toho, že nebudou vypadat jako sláma. Na ochranu vlasů před sluncem si lze pořídit speciální sprej s UV ochranným faktorem, díky kterému se vaše vlasy tolik neničí. Na dovolené se vyhýbejte fénování, kulmování a žehlení.

Až přijedete z dovolené, dopřejte svým vlasům regenerační zábal. Využít můžete konopný olej, který je ozdraví, vyživí a dodá jim ztracený lesk. „Aplikovat jej můžete přímo ke kořínkům vlasů jako zábal minimálně na 30 minut, ale nebojte se jej nechat působit i celou noc. Ráno pak stačí vlasy umýt běžným šamponem,“ radí Jiří Stabla, odborník na konopí, zakladatel Konopných lékáren, https://konopne-lekarny.cz/.

Nepříjemná věc je na dovolené chytit úpal, vybavte se proto pokrývkou hlavy, trendem jsou v současnosti klobouky. Navíc tak pomůžete i svým vlasům, které se nebudou tolik vysušovat.

Zdroj: https://konopne-lekarny.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.