Tip z Colours of Ostrava: Oblíbená H&M zóna zve (nejen) na tvořivé workshopy!

H&M zóna, tradičně jeden z nejoblíbenějších cílů na festivalu Colours of Ostrava, letos překvapí unikátní stavbou a také zcela novým konceptem, který ji ještě více propojuje s přírodou. Nepřehlédnutelný dvoupodlažní objekt vás přitáhne silou a energií 4 základních přírodních elementů. Voda, vzduch, oheň, země inspirovaly originální design H&M zóny, menu, nápojový lístek i do detailu vyladěný program, v němž nechybí populární recyklační workshopy.

Každý festivalový den můžete v H&M zóně během workshopů načerpat vydatnou dávku inspirace, tvůrčí radosti a společně s dětmi se nechat unášet na vlně retra. „Letos v srpnu to bude 50 let, co americký Woodstock ovládli fanoušci v džínách s drhanými doplňky a květinami ve vlasech. Nastavili tak festivalový módní trend, který se udržel dodnes. My vám jej představíme během čtyř kreativních workshopů,“ upřesnil Petr Mejsnar z Event Areny, která spolu s Dudes & Barbies Production stojí za letošní H&M zónou.

17. 7.: Flower workshop – Květiny ve vlasech jsou základ. Květinovou čelenku by měla mít každá dívka či žena na festivalu. Těm, které přišly bez ní, je určený první květinový workshop, kde si ji mohou vyrobit.

18. 7.: Výroba upcycling doplňků z džínoviny – Každý z nás měl džíny, se kterými se nikdy nechtěl rozloučit, ani když už se prakticky rozpadaly. Na tomto workshopu se naučíte, jak milované džíny proměnit v praktické doplňky a šperky.

19. 7.: Výroba upcycling batůžků z triček – Jak vypadá vaše nejoblíbenější festivalové tričko? Seprané a s vybledlým potiskem? Nejste v tom sami – všichni festivaloví matadoři takové tričko mají. H&M bojuje za udržitelnou módu a třetí festivalový den vám ukážeme, že vaše oblíbené tričko nemusí skončit jako hadr v garáži, ale může se proměnit v praktický batůžek. Takže zváni jsou i všichni páni kluci.

20. 7.: Výroba Macrame – Čtvrtý festivalový workshop je věnován drhání, vázání uzlů, tvorbě přívěsků bez jehel či háčků – zkrátka macrame. Toto starodávné umění vázání uzlů našlo během lidské historie praktické využití u mořeplavců, proniklo do interiérového designu a stalo se součástí festivalové módy po celém světě. Vy si ho můžete vyzkoušet při závěrečném workshopu.

Zdroj: H&M

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.