Buďte pánem svého bazénu a nedovolte počasí, aby vám překazilo plány

Buďte pánem svého bazénu a nedovolte počasí, aby vám překazilo plány s přáteli či rodinou. Existuje řešení, jak si vodu v bazénu ohřát na příjemnou teplotu rychle a bez námahy. A tím je tepelné čerpadlo. Pro ty, kteří se obávají o kvalitu vody, je tu solnička. Ta se za použití soli vzniklé díky elektrolýze postará o průzračnou čistotu snadno a ohleduplně k citlivé kůži. Při pravidelné údržbě bazénové vody a vhodně navrženým bazénem ji stačí vyměnit až po několika sezónách a chránit tak své finance i životní prostředí.

Nejefektivnějším způsobem, jak ohřát vodu v bazénu je použití tepelného čerpadla s invertorovým motorem. To během své činnosti získává teplo z okolního vzduchu a předává ho do vody ve vašem bazénu. Současně je chlad z vody odváděn do okolí. Díky tepelnému čerpadlu si výrazně prodloužíte koupací sezónu. Tepelné čerpadlo ALBIXON XHPFD funguje i naopak – v parných letních dnech dokáže vodu také ochladit pro Vaše dokonalé osvěžení.

Výkon čerpadla lze měnit podle momentální potřeby a neutrácet tak zbytečně peníze. Oproti klasickému tepelnému čerpadlu lze navíc libovolně nastavit i rychlost vyhřátí bazénu. Lze si tak například nastavit čerpadlo na vyšší výkon v době, kdy potřebujete bazén rychle vyhřát na párty po chladném období. Pak jej stačí přepnout do úsporného režimu a udržovat stálou teplotu pomocí nižšího výkonu a spotřeby energie.

Tepelná čerpadla ALBIXON jsou vhodná i při slané úpravě vody. Nejšetrnější způsob sanitace bazénové vody je pomocí solničky a obdobných zařízení. Koupání je tak vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou. Ekologické zařízení využívající jednoduché reakce vody, soli a elektrické energie ochrání vaši vodu před řasami a bakteriemi, a navíc pohlídá její hodnotu pH. Solničku lze navíc doplnit o Wi-Fi modul a získat tak naprostou kontrolu nad bazénem i mimo domov. Prostřednictvím mobilní aplikace lze ovládat veškeré funkce solničky.

V hlavní sezóně, kdy je bazén napuštěn, obsahuje velké množství vody. Její případný únik tak může v některých případech způsobit škodu srovnatelnou s malou povodní. Problémem a rizikem může být také blízkost bazénu k některým jiným zařízením a stavbám na zahradách a v okolí domů (např. garáže, kůlny, strojovny, apod.). Venkovní bazén se může velmi snadno stát pastí, aniž bychom si to uvědomovali. Co tedy můžeme udělat proto, aby se tak nestalo? V první řadě přemýšlet dopředu.

Velmi podstatnou součástí bezpečnosti na zahradě je zajištění okolí bazénu a jeho správná úprava. Povrch nesmí být kluzký, měli bychom tam volit dlažbu s protiskluzovou povrchovou úpravou. „Nejdůležitějším aspektem bezpečnosti je zabránit nechtěnému pádu do bazénu. Často se setkáváme s bazény, které jsou zcela zapuštěné do terénu a nikde kolem není ohrádka, ani bezpečnostní zábradlí. Přehlédnout bazén v přítmí není vůbec problém. Proto by měl být vždy vybaven alespoň bezpečnostní plachtou nebo lamelovým zakrytím hladiny,“ radí Kateřina Tylová, bazénový specialista společnosti Albixon.

Kolem bazénu se celoročně pohybují nejen hrající si děti, ale také zvířata. Právě pro ně je nezabezpečený bazén největším rizikem. Je důležité předcházet také tomu, aby do bazénu spadly – ať už je napuštěný nebo ne. Nejbezpečnější ochranou nejen proti vynalézavým potomkům je pořídit k bazénu zastřešení, které je opatřeno navíc i dětskou pojistkou. Společnost ALBIXON nabízí jak standardizované zastřešení, tak zastřešení přesně na míru, ať už má bazén jakýkoli tvar či rozměr. Příjemnou výhodou je i prodloužení koupací sezóny. Voda přes den se v bazénu ohřívá sama pomocí tzv. skleníkového efektu, kdy cenné teplo v noci nikam neuniká. Zastřešení Monaco Future se navíc stane nevšední ozdobou každé zahrady. Díky své výšce se můžete bavit s příteli, dovádět s dětmi nebo se věnovat kondičnímu plavání bez ohledu na venkovní počasí.

Při koupání bychom ale neměli nechávat děti ani chvíli o samotě. Také je potřeba eliminovat všechny situace, které by mohly mít za následek nehodu. Děti by tak do bazénu neměli chodit s respiračními nemocemi, horečkou, kožním onemocněním nebo otevřenými rankami, kterými se mohou dostat do těla škodlivé mikroorganismy, obsažené ve vodě.

TIP: Bazénové zastřešení výrazně omezuje odpar vody v letním období. Navíc s vhodně navrženou technologií bazénu, jakým bude chystaná novinka ALBIXON Bazén 2020, není třeba při zazimování vodu vůbec upouštět. Při pravidelné a správné údržbě ji stačí vyměnit až po několika sezónách. O čistou vodu se postará jak bazénový vysavač, tak i nové chytré bazénové technologie, které udělají všechnu práci za vás.

Zdroj a foto: Albixon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.