Václav Neužil se rozpovídal o vztahu s Janou Plodkovou i krušných začátcích jejich herecké kariéry

Jde z role do role, jeho cesta na herecké výsluní ale nebyla vůbec snadná. Herec Václav Neužil (40) prozradil v pořadu Noční směna s Adélou, že jeho vysněné roli předcházely deprese i nedostatek peněz. Když se jí konečně dočkal, vzdal se práce, která ho živila, a skončil na pracovním úřadě. Dnes už o neradostném období vypráví s pobaveným úsměvem, stejně jako o soužití s kolegyní Janou Plodkovou (37).

Přestože Václav Neužil patří k nejobsazovanějším hercům současnosti, nebylo tomu tak vždy. Po studiích na brněnské JAMU, na které se sblížil se svojí tehdejší spolužačkou Janou Plodkovou, s níž pak několik let žil, měl populární herec nouzi o práci i peníze. A tak místo charakterních rolí, o kterých snil, hrál v dětských hrách divadla Polárka prince Vasila nebo lovce mamutů. „Bylo to s Janou naše první angažmá po škole,“ vzpomíná Neužil na své začátky u divadla. „Bylo to krušné období, i když ne tak, jak by si mnozí mohli myslet. Žádný herecký život plný flámů, celodenního vyspávání a večerních představení. Naopak, vstávali jsme v půl sedmé ráno a od půl deváté už hráli dvojáky, někdy i trojáky. Já v Žabce carevně a Jana v pohádce O kominíčkovi vodila pejska a vrtěla ocasem. Bylo to pro mě strašný, občas jsem z toho měl deprese,“ přiznává herec.

Selfíčko dokumentující společné shledání Václava a Adély bylo nezbytností (foto MALL.TV)

Po čtyřměsíčním rozčarování mu svitla naděje na lepší zítřky. Kdyby se tak nestalo, mohlo být jméno Václava Neužila napsáno místo v titulcích u výběhu hrochů nebo za předním sklem náklaďáku. „Kdybych nebyl hercem, dělal bych něco se zvířaty, krmil bych třeba hrochy nebo opice v ZOO. Možná bych jezdil s kamionem, nebo rozvážel avií mléko, protože rád řídím,“ svěřil se. „Měl jsem ale štěstí a dostal nabídku na roli v Ibsenově Noře. Hned jsem věděl, že to je ono, že to je ta moje vysněná role, na kterou jsem čekal. Neváhal jsem, přijal ji a okamžitě dal v divadle Polárka výpověď. Jen mi nedošlo, že tím přijdu nejen o jediný pravidelný příjem, ale taky o sociální a zdravotní pojištění, tak jsem musel nastoupit na pracovní úřad. Bylo to vlastně docela těžké období, ale já byl v euforii z té role,“ vypráví Neužil, který kromě Jany Plodkové studoval divadelní fakultu s Ivou Pazderkovou nebo Janem Hájkem.

Nakonec zakotvil v Praze, kde je spokojený. „Pak už to všechno běželo samo, chvíli jsem byl v Národním divadle v Brně a pak nastala taková zvláštní situace. Dostali jsme s Janou nabídku jít do divadla do Ostravy, dlouho jsme to zvažovali. Do toho mi ale zavolal Miroslav Krobot, jestli bych nešel do Dejvického divadla. Tak jsem šel a jsem tam v angažmá dodnes,“ popsal milovník hip-hopu svůj kariérní zlom ve dvanáctihodinové show Adély Elbel, která je k vidění na internetové televizi Mall.tv. „Naštěstí máme v Dejvicích osvícené vedení a můžeme zároveň i točit. V divadle máme dvě premiéry za rok, takže se to dá stihnout. Teď právě točím film o Emilu Zátopkovi. Nejenom, že jsem kvůli natáčení přestal kouřit, protože musím pravidelně běhat, ale musel jsem si nechat vyholit vlasy na přední části hlavy, což není zrovna velká paráda,“ dodává herec, který teď bez čepice neudělá ani krok.

Zdroj: Mall.tv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.