Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Zrádci – šestidílná kriminální série z prostředí drogové mafie od režiséra a producenta Viktora Tauše

Producent a režisér Viktor Tauš ve spolupráci s Českou televizí právě natáčí epickou a vizuálně výjimečnou krimi sérii Zrádci. V těchto dnech jsou tvůrci zhruba v polovině natáčení, během kterého zavítají do několika různých lokalit v České republice (Praha, Chomutov, Liberec, středočeské Broumy, Smržov u Hradce Králové, Sychrov, Hrabyně), ale také na několik míst v Polsku a Německu. První klapka padla 17. května.

Scénář minisérie Zrádci byl vyvinut Českou televizí, která pro jeho napsání oslovila scénáristu Mira Šifru. Výsledkem práce je strhující kriminální příběh, který vedle samotného příběhu fascinuje hloubkou vhledu do jeho vlastního světa. Zrádci scénáristy Mira Šifry jsou příběhem vyprávěným pohledem zevnitř,vysvětluje producent.

Zrádci ve třech zemích střední Evropy
Stejně jako předchozí minisérie (Modré stíny a Vodník) i Zrádci vypráví specifickým vizuálním jazykem, jehož těžiště spočívá v koncentraci na vytvoření svébytného filmového světa, který příběh nejen reflektuje, ale stává se příběhem sám o sobě. Z toho vyplývají velmi specifické nároky na hledání lokací, které jsou rozprostřeny do všech třech zemí koprodukce, tedy České republiky, Polska a Německa.

Zrádci v Čechách
V Chomutově se točí nejen v architekturou ohromujících Městských lázních, ale také na několika dalších lokacích v okolí města, které umožňují stvořit přesně formulovaný svět příběhu. Kamery se dostanou i na zajímavá místa v Liberci, Praze, v středočeských Broumech, ale také do Smržova u Hradce Králové, Sychrova a Hrabyně.

Zrádci v zahraničí
Polsko v příběhu představuje zemi, přes kterou se ze severních přístavů do naší republiky pašují prekurzory. Natáčení daných scén proběhne v Gdaňsku a jeho přilehlých industriálních oblastech. Štáb a herci se podívají také do Německa.

Stvořitelé Zrádců
Producentem minisérie je Viktor Tauš a jeho společnost HEAVEN´S GATE. Iniciátorem projektu a nejsilnějším koproducentem je Česká televize, série dále vzniká v koprodukci společností a televizí České republiky, Polska a Německa.

Viktor Tauš o minisérii Zrádci
Minisérie Zrádci je doposud nejnáročnějším počinem mé dosavadní tvorby pro Českou televizi. Ve spolupráci s kameramanem Martinem Doubou, výtvarníkem Janem Kadlecem, kostýmní výtvarnicí Michaelou Horáčkovou Hořejší a hudebním skladatelem Petrem Ostrouchovem jsme pro Českou televizi realizovali minisérie Modré stíny a Vodník. Náš autorský tým se tentokrát rozrostl o režiséra Matěje Chlupáčka, který režíruje třetí a čtvrtou epizodu a na minisérii se také aktivně podílí jako koproducent. Vedle příběhu a jeho ústředního dilematu se mě dotklo jedno specifikum vlastní policistům Národní protidrogové centrály, které je v mých očích odlišuje od jiných útvarů. V drogové kriminalitě totiž de facto neexistuje oběť. Vařiči chtějí drogy vařit, dealeři je chtějí prodávat a narkomani užívat. Je to uzavřený kruh, který je ve svém smyslu šťastný až do chvíle, než ho naruší policie. Pro práci policisty toto představuje absenci satisfakce, které se dostává kriminalistům jiných útvarů. Nikoho nepomstí, nikomu nepřinesou pocit vykonané spravedlnosti… Tito detektivové žijí z víry v dobro, čest a spravedlnost… V tomto smyslu jsou to pro mne novodobí rytíři. Naším úkolem – coby vizuálních adaptátorů textu – je, podobně jako tomu bylo u předchozích zmiňovaných minisérií, stvořit svébytný filmový svět, který se stane příběhem sám o sobě, nebude pouze reflexí reality, ale bude příběh obohacovat o svébytnou interpretační rovinu.“

Miro Šifra, scénárista, autorská explikace
 „Pokud chcete dnes pochopit fungování organizovaného zločinu s drogami v Evropě, musíte znát dva nové, silné hráče. Jedním z nich je vietnamská mafie usazená ve střední Evropě, speciálně pak v České republice. Vietnamci se usídlili ve střední Evropě ještě během komunismu v rámci výměny mezi socialistickými zeměmi a dodnes je mezi nimi a domovinou silné propojení. Posledních 10 let, i za podpory vlády Vietnamu, se z části vietnamských podnikatelů (známých i jako Bác – strýčkové) stali důležití výrobci a distributoři marihuany a pervitinu. V samotném Česku ovládají 2/3 trhu a jejich výrobky zaplavují trh v celé západní Evropě. Jejich struktury jsou decentralizované a zavřít pár významných varen neznamená nic – hned se objeví další, stejně tak dobře financované jako ty předchozí. Druhým novým a silným hráčem je internet – speciálně dark web. Koupit pervitin přes web je dnes jen o trochu komplikovanější, než koupit přes internet ledničku. A drogy vám domů přiveze váš pošťák, stejně jako kteroukoliv jinou zásilku. Seriál Zrádci se odehrává ve světě, kde musí protidrogová policie změnit způsob své práce, aby bylo vůbec možné držet tempo s dobou. Přitom ale zároveň dělají chyby, které stojí lidi kolem nich život. Seriál vznikl na základě skutečných událostí, ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou v ČR.“

Zrádci:
1. díl
David (Cyril Dobrý) si tuhle cestu nezvolil. Nechtěl se stát informátorem protidrogové policie. A už vůbec nechtěl zradit svého nejlepšího kamaráda Reného. A tak mu zbývá doufat, že akce v Polsku klapne a to jeho i Reného zachrání.
Nervozita vládne i na druhé straně. Policista Jan Blažek (Václav Neužil) před kolegy tají skutečný smysl akce. Když analytička Petra Vávrová (Lenka Krobotová) jeho záměr pochopí, je už pozdě.

2. díl
Z jedné strany po něm jde policie, z druhé se po něm sápe česko-vietnamská mafie. David je dost chytrý na to, aby obě tyhle hrozby zvládl – tedy, alespoň si to o sobě myslí. Blažkova paranoia se přenáší i na Petru. Pokud nemáš k lidem důvěru, nemají ji oni k tobě. Situaci nepomáhá ani příchod státního zástupce (Igor Bareš), který část vyšetřování přebírá. Pokud Petra chce zjistit, co se v Polsku skutečně stalo, má jediného možného spojence….

3. díl
David s prostřelenou rukou a v ohrožení života, Petra v poločase rozpadu vlastní rodiny – každý by si dokázal najít důvod, proč s vyšetřováním přestat. Je jim ale jasné, že i oni se ze svých problémů dostanou, teprve když zjistí, jak funguje byznys kolem hradeckých varen pervitinu, a jakou úlohu v tom celém hraje záhadná postava – Filip. Ale ani druhá strana nezahálí. Začíná jí docházet, kdo je zradil – a připravuje pomstu.

4. díl
David a René jsou na cestě do Gdaňsku. Davidovi je jasné, že na jejich nové roli kurýrů něco zatraceně nesedí. Třeba to auto, které mají stále za zády… V Čechách zatím přibývá mrtvol a Petře dochází, že je čas jít s pravdou ven. Všechny vylhané konstrukce se hroutí a David se ocitá v situaci, v níž ani záchrana vlastního života nic neřeší, právě naopak.

5. díl
Petra ví, že odhalení hlavního investora mafie se blíží, ale má na krku zuboženého Davida, a toho musí alespoň na pár hodin skrýt. Místo, které k úkrytu volí, však všechno ještě víc zkomplikuje. Drogy prý nemají oběti, tvrdil sebejistě David ještě před pár týdny. V tomhle místě je ale obětí víc, než sám snese – a navíc ještě – jeden nečekaný viník všech problémů.

6. díl
Petra ví, že nadělala spoustu chyb a teď už si může vybírat jen mezi špatnou a ještě horší variantou. Hrozí, že přijde o děti a tak se snaží dopídit pravdy, ať už je jakkoli nepříjemná.  Bez pomoci kolegů se dostává ke svědkovi, který by celý obchod dokázal spolehlivě potopit. Ale ani když se dozví celou pravdu, nedokáže zabránit nejhoršímu. Každý nese svou vinu, každý na chvíli zradil svou morálku a zjištěná pravda nikoho neosvobozuje.

Představení hlavních postav
David – Cyril Dobrý
David je mladý dealer a zároveň policejní informátor. Je členem skupiny, která vlastní chemičku v Hradci Králové a úzce spolupracuje s vietnamskou mafií při výrobě pervitinu. David prodává a distribuuje pervitin prostřednictvím internetového obchodu. David je stále chlapec. Je sobecký, sebestředný a lidi dělí na vítěze a na lůzry – sám nemá pochybnosti, kam patří. Bydlí s nejlepším kamarádem Reném v luxusním bytě a řídí nejnovější Teslu. Na konci pilotní epizody se ale ocitne uprostřed dvou světů – policie a mafie – a oba světy ohrožují jeho život.

Vávrová – Lenka Krobotová
Petra Vávrová je analytička v protidrogové centrále v Praze. Po smrti svého nadřízeného se snaží zjistit, kdo byl jeho informátor a narazí tak na Davida. Získá vůči němu důvěru a společně se pokoušejí dostat hlavu vietnamské mafie. Petra má dvě děti a je krátce po mateřské. Její manžel pracuje na ministerstvu vnitra a případ, do něhož se Bílková zamotává, ohrožuje jeho kariéru. Osobní a pracovní životy se kříží a je otázkou, jestli se v důsledku jejího pátrání nezhroutí manželský vztah.

Blažek – Václav Neužil
Jan Blažek je zkušený operativec z protidrogového. Chce za každou cenu získat důkaz, který by vietnamskou mafii usvědčil a podřídí tomu všechno. Začne riskovat až příliš, bez ohledu na následky, které to způsobí. Šachista hrající na několika liniích zároveň. Rozehnanou partii však není schopen v konečném výsledku zvládnout.

Základní informace
Premiéra 1. dílu:                            5. 1. 2020
Termíny vysílání:                           5. 1., 12. 1., 19. 1., 26. 1., 2. 2., 9. 2.
Producent:                                      Viktor Tauš, HEAVEN´S GATE
Kreativní producent:                    Jan Lekeš, Česká televize
Výkonný producent:                    Ilona Jirásková, Česká televize
Verze:                                               2D české znění
Přístupnost:                                    vhodný od 15 let
Žánr:                                                 krimi seriál
Scénář:                                             Miro Šifra
Režie:                                               Viktor Tauš, Matěj Chlupáček (3. a 4. díl)
Koproducenti:                                Česká televize, Barletta
Hrají:                                                 Lenka Krobotová (Petra Vávrová), Cyril Dobrý (David), Václav Neužil (Blažek), David Novotný (Vávra), Igor Bareš (Krejsa), Eliška Křenková (Hana), Miloslav Pecháček (René), Martin Havelka (Mach), Anežka Novotná (Tereza), Magdalena Borová (Blažková), Rostislav Novák (Rejfek) a další
Kamera:                                           Martin Douba, hlavní kameraman
Hudba:                                             Petr Ostrouchov
Střih:                                                 Alois Fišárek
Kostýmní výtvarník:                     Michaela Horáčková Hořejší
Výtvarník:                                       Jan Kadlec
Výkonný producent:                    Jiří Holan
Vedoucí produkce TP:                 Jitka Chaloupková, Česká televize
Mistr zvuku:                                   Robert Slezák, Ivo Broum
Hlavní maskér:                               Lenka Nosková

Zdroj: Film Zrádci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *