SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Foodparade 2019 a ochutnejte menu z více než desítek restaurací!

SOUTĚŽ UKONČENA!!! Vstupenku vyhrává Jana N., Praha-Východ; Jarmila L, Kladno; Marcel D. Praha. Výhercům gratulujeme!

31. srpna a 1. září, proběhne v prostorách Trojského zámku už devátý ročník rodinného food festivalu Foodparade. Letos návštěvníci budou moci ochutnat menu od více než 40 restaurací a značek, vyzkoušet si food styling a focení jídla nebo třeba ochutnat absolutní novinku – jedlé balónky. Vůbec poprvé vybrané restaurace odhalí recepty na některá nabízená jídla a přímo na místě v cooking zóně se je s jejich kuchaři můžete naučit vařit. Hlavní cíl Foodparade ale zůstává stejný: vypnout a užít si pohodu v krásném prostředí, s dobrým jídlem a přáteli či rodinou.

„V každém ročníku se snažíme přinášet něco nového, a to nejen z kulinářského světa. Našim cílem je, aby každý návštěvník Foodparade festivalu našel jídlo, pití i zábavu podle svého gusta. Objevil něco nového, natrefil a vyzkoušel něco co má rád, na chvíli se zastavil a příjemně strávil chvíle se svou rodinou nebo přáteli,” představuje hlavní myšlenku Foodparade Marcel Vargaeštok, zakladatel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Novinkou letošního ročníku je rozdělení stánků do zón podle zaměření kuchyně. Několik restaurací pod hlavičkou Stella Artois vytvoří zónu belgickou, kde se můžete těšit na tradiční speciality (ano, i mušle s hranolkami budou), další zóna bude asijská, kde se budou míchat chutě a vůně od Indie až po Japonsko a svou “uličku” bude mít i kuchyně česko-slovenská. Poslední zóna bude mixem dalších exotických kuchyní.

Přehled podniků, od kterých budou návštěvníci moci ochutnat speciální festivalové menu, se bude během srpna postupně odtajňovat na www.foodparade.cz/co-ochutnate. Letošní novinkou navíc je, že desítka z nich odtajní recept na jedno ze svých festivalových jídel a návštěvníci si ho budou moci uvařit společně s kuchařem z dané restaurace v cooking zóně festivalu. Takhle se budou moci učit například od kuchařů z Mama Shelter nebo ze Sasazu.

Na festivalu se obejdete úplně bez hotovosti. Každý účastník dostane chip, který si nabije předem na pokladně a pak už ho jen “přikládá” místo placení. “Pro návštěvníky je to mnohem pohodlnější způsob placení, navíc je rychlejší a my tak předejdeme zbytečnému tvoření front. Díky tomu bude Foodparade jako vždy klidná a příjemná,” vysvětluje hlavní vylepšení Marcel Vargaeštok, majitel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Všechno jídlo i nápoje, které si na Foodparade dáte, dostanete i letos buď rovnou do ruky (v případě streetfoodu) nebo na klasickém nádobí. Foodparade tak šetří přírodě spoustu zbytečného odpadu a hlavně – proč dobré jídlo kazit špatným servisem. Vždyť půl zážitku z jídla dělá atmosféra a dojem.

Zábavu si tu užijí ale i děti díky Hamley’s a Mattel, kteří pro děti připravili autobus Hamley’s plný překvapení, kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelaci vlásků, stánek s Hotwheels, s Barbie a další. Na všechny pak čeká pohodový den, který stráví v klidném „piknikovém” prostředí krásných zahrad Trojského zámku.

Kompletní program se bude postupně objevovat na www.foodparade.cz během srpna. Vstupenky jsou v předprodeji za zvýhodněnou cenu v síti GoOut (150 kč/1 den, 200 Kč/2 dny) a také na místě (200 Kč/1 den, 250 Kč/2 dny). Díky spolupráci s pražskou Botanickou zahradou a Prague Boats můžete také moci koupit zvýhodněný balíček vstupného na Foodparade a do botanické zároveň či plavbu lodí do i z Foodparade.

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje nová hra na trhu plná kulinářských otázek, kterou si můžete zahrát na festivalu?
a) GASTRONOMIA00
b) GASTROMI00
c) GASTRO00

Nápovědu najdete na www.foodparade.cz

Správné odpovědi zasílejte na email: soutez@tojesenzace.cz, předmět: Foodparade.

Hrajeme do 18.8. 2019. Vyhrává 250., 350. a 450. odpověď. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí! Řídíme se GDPR a s Vašimi osobními údaji nakládáme v souladu se zákonem. Kontaktní údaje slouží pouze k doručení případné výhry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.