Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Unikátní Rakouský designový hotel je součástí přírody a sbírá jedno ocenění za druhým

Kde si člověk odpočine nejvíce? V přírodě! Nezoufejte však, pokud nejste právě dobrodružný typ, který přespí kdekoliv v lese. V Rakousku už pochopili, že novou cestou hoteliérství je dopřát hostům maximální luxus, a přitom být přírodě co nejblíže, stát se její součástí. O tom, že nevíte, kde příroda končí a kde začíná, vás přesvědčí v hotelu Puradies v rakouském Leogangu.

Dramatické vrcholky Alp i romantické pastviny poseté krávami s cinkajícími zvonečky na krku – to je pohled, který se vám z hotelu Puradies naskytne na každém kroku. V pokojích, restauracích, v prostorné čítárně, ve wellness světě a jeho úchvatných panoramatických saunách – všude máte krásný výhled do okolní krajiny díky obrovským proskleným plochám, které působí téměř neviditelně.

Příroda v hlavní roli
Naprosté sepětí s přírodou, to byl velký sen Michaela Madreitera, jehož pověřil rodinný klan v roce 2016 vybudováním hotelu, který nebude mít v Rakousku obdoby. Michael ho za velké pomoci předních rakouských architektů z ateliéru Franz Piffer postavil za pouhých sedm měsíců a podařilo se mu mistrovské dílo. Příroda totiž není jen vně hotelu, ale i uvnitř. K jeho stavbě i vybavení použil čistě přírodní, a navíc regionální materiály: dubové dřevo, přírodní kámen z okolí nebo tradiční místní textilie.

Hotel Puradies na krásné slunečné náhorní plošině jako by svými ladnými dřevěnými liniemi splýval s přírodou. Zvenčí vypadá jako relikt už pozapomenuté romantiky tradičních horských chat – právě ta tady před 250 lety stávala a dodnes je duší celého místa.

Uvnitř však nabízí luxus nevídané úrovně, ať už se to týká designu, gastronomie nebo wellness areálu Badehaus na břehu jezírka. Právě z jeho prosklených panoramatických saun je ten nejkrásnější pohled na impozantní svět hor – „neviditelná velkoplošná okna“ se navíc díky izolačnímu trojsklu nikdy nezamlží… Naprosté uvolnění tady zajistí také parní lázně, infrakabiny a pohodlné odpočívárny. Náročnější hosté se pak mohou ubytovat v jedné ze suit nazvané Wolke 7, která má soukromé lázně. Nezapomenutelným zážitkem je ovšem i romantická koupel v přírodním biotopu.

Zasloužená designérská ocenění
Docílit tohoto pocitu luxusu a sepětí s přírodou nebylo ale pro architekty a designéry rozhodně jednoduché. V tomto konceptu totiž pokračují i v hotelu samotném. Jeho největší chloubou je v celé Evropě ojedinělý dvoupodlažní „létající bar“ Freiraum Multifunctual Bar. Ten, jako by se vznášel na ploše 500 m², a byl vyfrézovaný z neuvěřitelných 16 000 dubových kostek (!), které najdete na barovém pultu, sedacích soupravách i točitém schodišti vedoucím do druhého patra. Zajímavostí, zejména pro Čechy, je také fakt, že nad barem „plují“ foukaná Large Soap, závěsná svítidla, která pocházejí z české sklářské společnosti Bomma.

Tento solitér je natolik unikátní, že získal významné ocenění mezinárodní iF Design Award v kategorii Interior Space and Exhibition, a zdejší dvoupodlažní bar Freiraum si pro změnu vysloužil ocenění nakladatelství Falstaff jako nejlepší bar v německy mluvících státech, a následně si odnesl ještě cenu German Design Award.

Špičková gastronomie díky vlastnímu bio statku
Motto hotelu Puradies – být co nejblíže přírodě – se odráží i ve zdejší gastronomii, která je vyhlášená po celém Rakousku. Zdejší kuchyni vládne šéfkuchař Albert Dschulnigg a na talíře hostů míří pokrmy, které představují nejen úžasnou pastvu pro oči, ale především jsou vždy připravovány ze sezónních a lokálních potravin, o biokvalitě nemluvě. Tu zde už 300 let zajišťuje horský bio statek, který rovněž patří rodině Madreiterů (a je k dispozici rovněž dětem, které se chtějí podívat, jak statek funguje, nebo se pomazlit se zvířátky). Náročnou kuchyni hotelu Puradies tak vybavuje vždy čerstvými vejci, zeleninou a masem, zbytek pak dodávají ryze lokální výrobci. V té nejdokonalejší souhře si všeho dopřejete při několikachodové degustační večeři…

Rozhodně se tady ale neplýtvá! To je dalším heslem hotelu Puradies, který vyznává šetrnost k přírodě, a to třeba i v tom, že je členem tzv. Green chefs: asociace hotelů, restaurací a kuchařů, kteří dbají na to, aby se neplýtvalo jídlem, a aby lidé ve food managementu vařili nejen zdravě, ale také šetrně a ekologicky.

Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti
Když se řekne gastro nebo wellness hotel, často vám vytane na mysli, že tato spojení nejdou dost dobře skloubit s rodinnou dovolenou. Tady to však tak není. Menší děti se dostatečně vyřádí ve skvěle vybavené herně, svůj prostor tady najdou i teenageři, nechybí malé hřiště, a dokonce ani minizoo.

Rodiče si zatím mohou odpočinout ve wellness nebo si dopřát chvilku klidu v čítárně, která je dalším designovým kouskem vyšperkovaným nábytkem italské značky Moroso z kolekce designérky Patricie Urquioly, a najdete ji hned nad slavným barem.

A stejně nezapomenutelný zážitek budete mít i v samotných pokojích. Volit můžete mezi stylovými pokoji či suitami přímo v hotelu nebo se můžete ubytovat v jedné z pohodlných, hotel obklopujících luxusních chat Premium Chalets. Všem vévodí přírodní kámen a masivní́ dřevo.

Dotkněte se nebe
S krásami a unikátností hotelu si ovšem v ničem nezadá ani jeho okolí. Na vyznavače horské turistiky čeká 400 kilometrů cest, běžci ocení 120 km dlouhou síť stezek s 18 výškovými trasami. A odvážnou výzvu představuje 1 000 lezeckých tras a 10 ferrat.

Ovšem nejoblíbenější je Leogang u cyklistů. Zdejšímu Bikeparku se hned tak něco nevyrovná – vždyť kde jinde byste našli 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek! A pozor: Leogang patří k největším E-bike regionům na světě a je ideální i pro delší výlety na elektrokolech. V hotelu Puradies si můžete vypůjčit horská kola, e-kola i exkluzivní e-mountainbike kola Noxbikes.

Na střední stanici kabinové lanovky byl zase vybudován zážitkový park Sinne-Erlebnispark, který nabízí spolu s vodním světem Leo’s Wasserwelt, zahradou s alpskými rostlinami a s více než 30 smyslovými zastávkami nevyčerpatelný zdroj inspirace pro děti.

Tipem pro fajnšmekry je ovšem vysokohorská jóga, kterou je Puradies vyhlášený. Zkušeným jogínům stejně jako nadšeným začátečníkům nabízí kurzy jógy se zkušenými instruktory.

Zdroj: www.puradies.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *