Nový thriller POSLOUCHEJ: Drama o páru, který chce zachránit svůj vztah, slibuje opravdu dramatickou podívanou!

Filmový thriller POSLOUCHEJ, který se natáčel v loňském roce především na severu Čech, slibuje příběh, jakých v české kinematografii příliš nevzniká. Jak tvůrci říkají, tento syrový a mnohdy i surový snímek vypráví o tom, kam může dojít vztah a závislost jednoho z partnerů. V hlavních rolích excelují Kristýna Podzimková a Aleš Bílík. Film v letošním roce čeká několik speciálních projekcí, do širší distribuce zamíří na jaře 2020.

„Příběh vychází z toho, co jsme zažili na dálnici z Prahy do Hradce Králové, kdy se nám najednou do hudby z cédéčka vloudil ženský hlas prosící o pomoc,“ přibližuje zrod příběhu Martin Müller, který film produkoval a režíroval společně s Davidem Laňkou. „Trochu nás to vyděsilo. Vypnuli jsme rádio, přestalo to. A když jsme ho znovu zapnuli, zase se ozval. Po dalším vypnutí už se hlas neozval, ale ten zážitek v nás samozřejmě zůstal a po cestě jsme začali rozvíjet, čí hlas to asi mohl být, proč prosil o pomoc.“

Film POSLOUCHEJ vypráví příběh páru, jehož vztah spěje k zániku. Vyrazí proto na výlet s cílem dát jej dohromady, ale po cestě dívka uslyší v autě hlas, který ji před jejím partnerem varuje. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Když dívka záhadu rozluští, začne jí jít o život.

Že jde o nejen na domácí poměry zajímavý projekt dokazuje i to, že jeho koproducenty se stali jak hlavní herečtí představitelé, tak část štábu. „Chtěli jsme ten film točit bez kompromisů. Po svém. A tohle byla cesta, jak toho docílit,“ vysvětluje Aleš Bílík a David Laňka ho doplňuje: „Kdybychom chtěli sázet na jistotu, natočíme třístou kopii kdysi úspěšných filmů. Ale my s Martinem zastáváme názor, že nejhorší ze všeho je podceňovat diváka, a největší zlo páchané na obecném vkusu je snažit se divákovi zalíbit. Ztratila se ochota zkoušet nové věci, nové postupy, nové tváře, prostě objevovat. Přitom podstata umění je právě objevování. A že se lidé novým žánrům a tvářím nebrání dokazují ohlasy ze zkušebních projekcí.“

Koproducentem snímku je KVArt Production. Za kamerou stál Václav Tlapák. V dalších rolích se objeví držitelka Thálie Veronika Lazorčáková, Petr Batěk a modelka Tereza Jelínková. Ústřední píseň snímku obstarala britská skupina Morcheeba, hudbu složil Sven Mikkelsen.

Foto: Film Poslouchej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.