Celebrity se učily dělat koktejly z křivého ovoce a zeleniny, zároveň podpořili Potravinovou banku

Drinky, koktejly zkrátka k létu patří a jsou čím dál více oblíbené. Hodně cool jsou i ty nealkoholické ovocné a zeleninové. A právě takové se učily míchat některé české celebrity. Na pozvání stravenkové společnosti Edenred ČR a Potravinové banky Praha se zpěváci herci, ale i zástupkyně Miss ČR sešli v unikátní pražské karlínské restauraci Spojka, kde ze stropu visí neuvěřitelných 356 živých květin.

Letního setkání zaměřeného na podporu Potravinové banky a proti plýtvání s potravinami se zúčastnili – herecký a partnerský pár Kateřina Sedláková a Peter Pecha, herečky Ivana Jirešová a Regina Řandová, lídr kapely Botox Honza Kopečný, virtuóz a skladatel Varhan Orchestrovič Bauer a krátce před nimi zpěvačka Míša Nosková. Ta se ale zdržela jen krátce, protože spěchala po ucpané D1 do Jihlavy, kde učí muzikálové herectví v rámci letního projektu Ambroziáda. Svůj koktejl si ale pod dohledem barmanského mistra a držitele několika ocenění Jana Šebka z L´fleur baru vyrobila.


„Jsem moc ráda, že jsem tady na Spojce alespoň na skok, že jsem to stihla. Udělala jsem si s barmanským mistrem Honzou koktejl, vyzkoušela jsem si to a potěšilo mě, že to nejen skvěle vypadalo, ale i chutnalo,“ prozradila zpěvačka a herečka Míša Nosková.

Nechyběly ani zástupkyně ženské krásy – úřadující MISS ČR 2018 Iveta Maurerová a trojice dívek z finálové dvanáctky letošního ročníku, jehož finále se uskuteční na podzim v Praze.

Za barem byl také frontman skupiny Botox Honza Kopečný spolu s Varhanem Orchestrovičem Bauerem a Peterem Pechou, který s jazykem na vestě doběhl jako poslední ze zkoušky nového muzikálu Tarzan. Také je barman Honza Šebek naučil dělat rychlé, dobré a zdravé nealkokoktejly.

„Že bych na to zkomponoval nějakou hudbu o koktejlech?,“ dodal vtipně Varhan Orchestrovič Bauer, který se už pilně připravuje na konec října, kdy se v pražské Lucerně uskuteční jeho velký galakoncert k jeho 50. a 30 letům svobody. Výtěžek půjde taky na dobrou věc – na nevidomé a slabozraké. „Makám na to, do toho jsme se stěhovali, takže se nenudím. Ale tady jsem si to taky moc užil,“ dodal skladatel a excentrický umělec.

„To je super. My sice s Kačkou moc na koktejly nejsme, ale asi s nimi teď nově začneme. Navíc moc rádi podpoříme tuhle akci, kterou Edenred a Potravinová banka v téhle úžasné restauraci dali dohromady,“ usmíval se budoucí ženich Peter Pecha, kterého za pár týdnů čeká svatba s partnerkou, herečkou Kateřinou Sedlákovou.  Ta si zase spolu s hereckými kolegyněmi Ivanou Jirešovou a Reginou Řandovou zkusily „holčičí“ pití.

„Hele, jak se nám to podařilo. Mňam, to je dobrota. Ono je to nejenom dobrý a hlavně rychlý,“ usmívala se nastávající paní Pechová na své kolegyně a kamarádky. „Já koktejly miluju a dáváme si je na chalupě, na dovolené nebo na párty, když někam jdeme s manželem,“ přiznala dabérka a herečka Regina Řandová.

Ivanu Jirešovou zase nadchla forma pomoci Potravinové bance Praha a už se s ředitelkou Věrou Doušovou domluvila, že tam dorazí se svou dcerou něco uvařit a chce je také podpořit a pomoct. „Je to krásná a záslužná věc. Je to super a koktejly jsou bezvadné. Líbí se mi, že se z téhle “křivé” zeleniny a ovoce všechno zužitkuje, a že to pomůže lidem, kteří to potřebují,“ podotkla Jirešová.

 „Jsem opravdu moc ráda, že máme tak odpovědného partnera jako je Edenred. Je třeba veřejnosti přiblížit problematiku neplýtvání, tak aby se každý z nás začal chovat odpovědněji,” uvádí Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha.

Společnost Edenred dlouhodobě podporuje Pražskou potravinovou banku v boji s plýtváním potravinami a společnými akcemi s Potravinovou bankou a celebritami se snaží zvyšovat povědomí o tomto celosvětovém problému. Ve světě trpí hladem 1,3 miliardy lidí a ročně se v Evropě vyhodí 80 kg potravin na člověka.

„Uvědomujeme si, jak nesmyslně velké množství jídla se vyhazuje, zatímco existují místa, kde lidí trpí hladem. Proto organizujeme akce, které na tuto skutečnost zábavnou formou upozorňují a s pomocí známých osobností ukazujeme, co všechno se dá z věcí určených k likvidaci vytvořit. Na této akci jsme se zaměřili na kreativní zpracování zeleninových a ovocných přebytků. Naše koktejly budou určitě pro veřejnost inspirativní. “ dodala Daniela Pedret, manažerka komunikace společnosti Edenred.

 Takzvané Zero waste koktejly se připravovaly z ovoce a zeleniny, které by jinak přišly nazmar. Jsou to produkty, které Potravinová banka dostává od obchodních řetězců či dodavatelů a jsou neprodejné kvůli svému křivému vzhledu. S pomocí barmana Jana Šebka, letošního vítěze Mattoni Grand Drink, byly namíchány tři koktejly z této křivé zeleniny. Pomohly přítomné slavné osobnosti, které se je přímo na místě naučily.

Úřadující Miss ČR 2018 Iveta Maurerová a tři finalistky z celkových 12 letošního ročníku měly také možnost udělat si koktejly. „Tohle barevné pití vypadá skvěle a taky tak chutná. Koktejly známe spíš alkoholické, ale i tohle je moc dobré. Rády jsme podpořily dobrou věc,“ podotkly missí krásky.

Foto: Jaroslav Hauer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.