Vydržet tempo doby? I úspěšní lidé v byznysu mají své “drogy”

Schůzka, porada, služební cesta a plný kalendář až do Vánoc? Pracovní tempo dnešní doby se zdá být až pekelné a každý z nás potřebuje nějaký ten životabudič, který ho drží při životě. Jaké “drogy” si dopřávají úspěšní lidé z českého byznysu?

Pracovní kolektiv je základ
Podmínkou pracovního úspěchu mnohdy bývá rodinné zázemí. “Když je mi nejhůř, vzpomenu si, že vše dělám pro své blízké. Rodina mi dodává vzpruhu, motivaci a vůbec chuť jít za svým cílem – svou práci totiž nedělám jen pro sebe, ale hlavně pro ně. Vlastně jen díky svým nejbližším jsem nikdy nezažila byť jediný náznak pocitu vyhoření,” říká Jitka Chizzola, která stojí od roku 1994 v čele české pobočky D.A.S. pojišťovny právní ochrany.  Za stejně důležitý považuje také pracovní kolektiv. “Když víte, že máte ve firmě šikovné lidi, na které se můžete spolehnout, tak se i případné problémy řeší daleko snadněji. Úspěch každé firmy stojí na kvalitě jejích lidí,” dodává.

Bez kávy ani rána, hlavně po ránu 
Veronika Brázdilová z Xeroxu si nedokáže svůj život představit bez cestování, lásky a inspirace. “Bez lidí, kteří jsou mi blízcí, od nichž se mohu inspirovat a které mohu inspirovat já. Život si nedokážu představit ani bez humoru. Jen málo věcí na světě pomůže člověku v těžké chvíli tak, jako se od srdce zasmát,” přibližuje CEO Xerox pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a dodává: “Bez kávy nefunguji, zejména po ránu.”

 

Dobít baterky každodenní procházkou
Pro Marka Orawského z První klubové pojišťovny je také “drogou” káva. “Každé ráno startuji neprůstřelnou – espresso na trošku rozpuštěného másla. Celkově si dám denně tak čtyři, pět káv,” říká Orawski. Bez čeho si ale nedokáže žádný pracovní den představit? Cesta do práce pěšky. “Každodenní příjemné procházka přes Staroměstské nebo Václavské náměstí, po Náplavce. Ta mě vždy nabije do nového dne. Ráno ve městě ještě není tolik turistů, není tak horko a tak si člověk může procházku a Prahu zplna vychutnat,” dodává.     

Sport pročistí hlavu a dodá energii
Říká se, že sportovci jsou ideálními adepty na úspěšné podnikatele. Orientují se na perfektní výkon, jsou přirozeně soutěživí, ale umějí i prohrávat. Pro Bronislavu Chudobovou, ředitelku jazykové agentury Skřivánek, je sport zároveň perfektním životabudičem: “Nic mě nedokáže nabít více než pohyb. Každé no si dopřávám několik bazénů a rychlou sportovní procházku. Skvěle mi to pomůže pročistit hlavu a mám pak energii na celý den. A když je třeba větší oddych, tak se vydávám do maďarských a českých lázní či na hory,” říká Chudobová.

Čerpejte ze svého okolí
“Když začíná scházet přirozená energie k práci, beru ji ze svého okolí. Ze slunce, ze zahrady, ze své velké rodiny,” říká David Mencl, ředitel Ekonomických staveb, jehož životabudič přesahuje hranice Česka. Oním okolím je totiž především jeho druhý domov v Portugalsku. “Tato země mě uchvátila a inspirovala natolik, že jsem se v ní musel usadit. Právě zde nejraději přemýšlím nad rozvojem firmy či píši knihy,” prozrazuje. Vedle toho ho nabíjí dobré skutky a pomoc druhým. V minulosti například zakoupil starý hotel a zrekonstruoval ho na léčebnu pro děti.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.