Radiátor jako designový doplněk bytu? Kromě tepla a stylového vzhledu může přinést i úsporu

Radiátory může mít většina lidí zafixované jako pouhou nutnost, která vytopí dům či byt. Přitom kromě tepla mohou také potěšit oko. Při správné volbě radiátoru můžete navíc i ušetřit. Doba spěje k technickému pokroku a novým vzhledům, a proto si momentálně vybere každý. Milovníci „retro“ klasiky i vyznavači moderního designu. Širokou nabídkou otopných těles se může pyšnit i česká společnost KORADO.

V současné nabídce si najde to své každý. Ať už se jedná o starší a konzervativní zákazníky nebo mladý pár, který zaujme možnost originálního designu. Široké spektrum nabídky otopných těles zahrnuje stylové kousky i zaručenou klasiku,“ říká Martin Preclík, produktový specialista firmy KORADO.

Pokud stavíte nový dům nebo chcete jednoduše vyměnit starý radiátor za nový, měli byste vybírat nejenom podle ceny, ale také podle vzhledu a úspory, kterou může nové topné těleso přinést. Volbou, se kterou nešlápnete vedle, jsou například desková otopná tělesa řady RADIK. Tyto radiátory jsou vhodné k vytápění rodinných a bytových domů, nebytových prostor i administrativních budov. Své využití najdou například u teplovodních systémů ústředního topení, ale i u nízkoteplotních zdrojů vytápění.

Ušetřit lze i díky novým technologiím
Druh tepelného zdroje, konstrukce radiátorů i to, jak se s otopným tělesem zachází, může účet za vytápění ovlivnit. Kromě toho můžete ušetřit ale i tím, že si pořídíte radiátor nový. Na trhu lze najít hned několik úsporných modelů, které vám ušetří nějakou korunu. Modelová řada RADIK od společnosti KORADO patří právě k těmto energeticky nejúspornějším radiátorům. Ve srovnání se starými litinovými radiátory využívají moderní desková tělesa až třetinový objem vody a náklady i rychlost ohřevu se tak zásadně snižují.

Zajímavostí u modelové řady RADIK je například radiátor s názvem VKM8, který má univerzální připojení. Lze ho tedy na otopnou soustavu připojit přes spodní středové nebo pravé spodní připojení. U některých typů navíc nejsou ze zadní strany navařeny příchytky, proto je možné otopné těleso otočit a využít také jeho levé spodní připojení.

Radiátor se zrcadlem?
Úspora energií je velmi důležitá, neméně podstatný je ale také vzhled otopného tělesa. Radiátor dnes může mít mnoho podob. V obýváku vám může stát klasické žebrové topení, deskové těleso nebo i designový kousek se zabudovaným zrcadlem. „Řada radiátorů KORATHERM nabízí hned několik variant. Otopné profily mohou být orientovány svisle nebo vodorovně. V obýváku tak můžete mít například horizontální provedení, které není příliš vysoké a můžete si tak v novém domě či bytě dovolit prostorná a nízká okna. Vertikální řešení se zase výborně hodí například do předsíně. Když si navíc vyberete provedení REFLEX se zrcadlem, tak váš radiátor najde rázem dvojí uplatnění,“ popisuje produktový specialista firmy KORADO Martin Preclík. Využít lze i háčky a věšáčky z řady příslušenství.

Přes 50 let zkušeností
KORADO je česká společnost, která se může pyšnit více než padesátiletou historií. Patří mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles. Filozofií firmy je nabídnout kompletní systémové řešení pro vytápění a splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Kromě zmiňovaných otopných těles RADIK a designových otopných těles KORATHERM nabízí zákazníkům také kompletní sortiment konvektorů nebo lokálních větracích a rekuperačních jednotek.

Produktový tip:

Vertikální řešení radiátoru KORATHERM REFLEX nabízí nejenom stylový vzhled, ale také dvojí funkčnost otopného tělesa. Zabudované zrcadlo udělá z vašeho radiátoru malého pomocníka, u kterého můžete zkontrolovat své oblečení ještě před odchodem z domu. Cena od 8 280 Kč.

Novinkou v portfoliu KORADO je radiátor VKM8, který nahradí hned několik stávajících modelů. Těleso umožňuje až 48 variant připojení a svou konstrukcí je určeno pro moderně řešené otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky a horizontálně vedeným rozvodným potrubím. Cena od 2890 Kč.

Zdroj: www.korado.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.