Divadelní festival Kutná Hora vypukne už za 2 týdny!

Pátý ročník Divadelního festivalu Kutná Hora začne už v pátek šestého a skončí v sobotu sedmého září. Festival bude letos plně pod taktovkou pražského Divadla X10. Zve na netradiční prezentaci autorského divadla v mezinárodním měřítku s důrazem na aktuální témata.  

Na pohádky pro děti se návštěvníci mohou přijít podívat přímo na Palackého náměstí, ostatní inscenace se odehrají v interiérech Sedleckého pivovaru v Zámecké ulici. Právě Sedlecký pivovar bývá veřejnosti zpřístupněn pouze výjimečně, a potěší tak jistě milovníky netradičních míst.

„Těšit se můžete na to nejlepší ze současného nezávislého divadla, například na A Studio Rubín, bratislavské divadlo S.T.O.K.A, ale také na umělce z Itálie a Polska a samozřejmě Divadlo X10. Na Palackého náměstí pak vystoupí jedny z nejlepších divadel pro děti Toy Machine nebo LokVar,“ řekla Lenka Havlíková, ředitelka Divadla X10.

Představení pro děti na náměstí budou zdarma. Na jednotlivé inscenace v Sedleckém pivovaru pak za 100 korun za jeden vstup. Je možné také zakoupit permanentky na pátek za 200 a na sobotu za 400 korun, nebo 500 korun na oba dva dny.

Kromě zajímavých představení se diváci mohou zúčastnit také diskuze s divadelními režiséry (Blaho Uhlár, Jan Nebeský a Jan Frič), diskuze o nezávislém evropském divadle nebo pohybovém divadle v České republice a Rusku. I tento rok bude možné vidět inscenaci, která vznikne přímo na festivalu, tentokrát v podání Kultu hanby a bude jej zakončovat.

Zdroj a foto: www.kutnahorafestival.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.