Hannah: Tři trendy v outdoorovém vybavení pro nadcházející sezónu

Oblast outdoorového vybavení se neustále vyvíjí a posouvá kupředu a jinak tomu nebude ani v nadcházející sezóně. Aktuální trendy navíc potěší všechny milovníky outdooru, ať už tráví na horách každou volnou chvilku, nebo za přírodou a stanováním vyrážejí příležitostně. „Napříč celým segmentem od oblečení až po kempingové vybavení se klade důraz na snižování hmotnosti a snadnou sbalitelnost. To vše samozřejmě při zachování funkčnosti a vlastností, díky nimž vybavení obstojí i v náročných přírodních podmínkách,“ uvádí Vladislav Žák, produktový specialista značky Hannah. Podívejte se na tři trendy, které ovládají outdoor.

Nízká váha, snadná sbalitelnost
Materiály a také správný střih jsou u outdoorového vybavení základ. Velký důraz je kladen na lehkost a snadnou sbalitelnost. Právě nízká váha je ze strany zákazníků často vyžadována a je jedním z parametrů, který hraje při výběru velkou roli. Důležité jsou ale i další vlastnosti. „Pokud se podíváme na oblečení, tak například v případě svrchní vrstvy je takřka nutností 3L membrána, kdy L znamená vrstvu. Taková membrána má vrchní ochrannou tkaninu, pod ní samotnou membránu a spodní vrstvu, která ji chrání proti znečištění a oděru,“ uvádí Vladislav Žák. Dále doplňuje, že v případě druhých vrstev se velké oblibě těší inovativní materiál Polarsoft Stretch, který má příjemnou vnitřní strukturu, je hřejivý, vysoce prodyšný a také pružný. „Sama pružnost materiálu je také dlouhodobým trendem a není divu. Zaručuje, že vás oblečení nebude nikterak limitovat v pohybu a plně se vám přizpůsobí,“ doplňuje Vladislav Žák. Samozřejmostí i v další sezóně zůstávají lepené švy, voděodolné zipy nebo laserově řezané kapsy.

Tónované zipy, švy a přírodní potisky
Pokud se podíváme na barvy, příštím sezónám bude v dámských kolekcích vládnout několik variací růžové, modré nebo tyrkysové. V pánských kolekcích pak budou převládat kombinace barev antracitové a šedé s několika tóny oranžové a modré „Charakteristické bude také doplnění hlavních barev tónovanými zipy, švy a doplňky. Pokud se podíváme na potisky, zde budou dominovat přírodní motivy,“ uvádí dále Vladislav Žák. Aktuálním trendům se nevyhnou ani batohy. Zatímco u městských batohů vede ucelená barevná kombinace a rolovací uzávěry, u batohů do přírody lze sledovat posun v zádových systémech a také krok směrem k menším objemům.

Kemping s lehkostí nebo nafukovací konstrukcí
Inovace a technologický posun jsou patrné i u kempingového vybavení. I zde je důraz kladen na nízkou hmotnost a také lepší termoizolační vlastnosti. Časté jsou jednovrstvé konstrukce, díky kterým je nižší hmotnost možná a zároveň mají vyšší životnost. „Stany s nízkou hmotností, které po složení zabírají minimum místa jsou nepostradatelnou součástí sortimentu. My jsme u naší ultralehké série ustálili technologie a používáme silikonizaci. Ta zaručuje vyšší odolnost materiálu vůči UV záření, a tím i vyšší životnost, a zároveň je materiál nenasákavý,“ komentuje Vladislav Žák. V případě rodinných stanů pak technologie směřují k nafukovacím konstrukcím stanu. „Výhodou nafukovacích stanů je jednoduché a rychlé postavení, kdy není potřeba žádných tyček. Vedle toho je ale konstrukce dostatečně pevná a odolná, takže vydrží i nepříznivé počasí,“ zakončuje Vladislav Žák.

Zdroj: www.hannah.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.