Letní nutnosti? Expertka wellness radí, jak na kompletní regeneraci!

Léto je balzámem pro tělo a mysl, ovšem ne už tolik pro náš vzhled. Slunce, slaná a chlorovaná voda, písek i nadměrné pocení se neblaze odráží na stavu pokožky, pleti i nehtů. Přečtěte si doporučení expertky na wellness a kosmetiku, jak na sklonku léta správně pečovat o zevnějšek a vstoupit do babího léta s krásně upraveným vzhledem.

Na konci léta si zvýšenou péči zaslouží nejen pleť, ale i pokožka a nehty. V první řadě je potřeba napravit škody, které na kůži napáchal pobyt na slunci a vysoké teploty. Na pravidelnou péči by si ale měla najít čas každá žena. „Cítit se lépe znamená nezapomínat na sebe a nechat se pravidelně hýčkat. Tak jako je ve vašem diáři čas na rodinu a pracovní schůzky, měl by tam být i jasně vymezený čas jen pro vás. Ideálně v podobě tělové masáže, kosmetiky, manikúry a pedikúry, která prospěje vzhledu a zároveň při ní zapomenete na všechny starosti,” říká na úvod manažerka SPA&Wellness Aquapalace Praha Petra Tyrpeklová.

Ruce a nehty
Pokožka vašich rukou působí unaveně, máte nepříjemný pocit sucha a napjaté kůže a nehty s oprýskaným lakem vypadají hrozně? Tyto příznaky napovídají, že jste prožili léto s pořádnou dávkou slunce, ale také nedostatečnou péčí. Abyste dali své ruce do pořádku, jako první pomoc si pořiďte výživný hydratační krém a několikrát denně se pečlivě mažte. Na noc zvolte hutný mastnější krém a pro extra regeneraci vyzkoušejte spánek v rukavicích. Po pravidelné péči bude vaše pokožka zase jako nová.

Nutností po létě je i důkladná manikúra, která pomůže vzhledu nehtů a prospěje zdraví. Manikúra zahrnuje péči o okolní kůžičky a samotné nehty. Upravuje se též okolí nehtového lůžka, což se dělá jak z estetického, tak i ze zdravotního důvodu. Eliminuje se tím riziko plísní, infekcí a nežádoucí stárnutí a lámání nehtů,“ říká manažerka SPA&Wellness Aquapalace Praha Petra Tyrpeklová.

Ačkoliv se léto blíží do finiše, určitě nezapomínejte na chodidla. Ta po létě vyžadují mnohem důkladnější péči než po zbytek roku. Pokud jindy zvládáte péči o nohy svépomocí, pak je nyní čas na návštěvu profesionála. „V horku je pokožka nohou náchylnější k vysušení, znečištění, ale i otlakům a odřeninám. Proto je potřeba pečlivě odstranit nevzhledné a nepříjemné otlaky a zrohovatělou kůži. Chodidlům také prospěje hrubší peeling a aplikace speciálního vyživujícího krému, který dodá ztracenou hydrataci i vitamíny a přispěje k obnově vzhledu a pružnosti,“ vysvětluje Petra Tyrpeklová.

Díky péči bude pokožka znovu působit dobrým dojmem. Pak už jen stačí dodat nehtům stylový vzhled. Neonové barvy a tropické vzory vyměňte po létě za mírnější pastelové tóny a květy, které budou v kurzu. Evergreenem, který zaručeně funguje, je i červená. Pokud chcete dosáhnout sexy vzhledu, který zaujme i vašeho muže, vsaďte na tuto barvu.

Náš tip: Luxusní manikúru a pedikúru si můžete dopřát v Aquapalace Praha. Po ošetření Deluxe budou vaše ruce opět dokonale upravené, hebké a trendy pro jakoukoliv příležitost. Nohy budou na sklonku léta vypadat báječně po odstranění zrohovatělé kůže, nevzhledných mozolů a úpravě kůžiček v okolí nehtů. Součástí ošetření je také peeling, vyživující zábal, aplikace speciálního vyživujícího krému a příjemná masáž plosky, po níž budou chodidla znovu hladká a ve skvělé kondici.

Petra Tyrpeklová

Pro pleť je klíčová hydratace
Největší zlo na pleti páchá sluneční záření a škodliviny z okolí, které přispívají k jejímu nadměrnému vysušování. Pleť by se měla skládat, stejně jako zbytek těla, v 70 procentech z vody. Při vysokých teplotách, hlavně v létě, je ale mnohem těžší tento balanc udržet. To se rychle projeví na jejím unaveném vzhledu, vzniku vrásek a odhalení pigmentových skvrn.

Základem péče o pleť je proto dostatečný přísun tekutin, zdravá strava tvořená zeleninou a ovocem a vhodná kosmetika, která pomůže hydratovat z vnějšku. „Ráno a večer vždy používejte vysoce hydratační krém, jednou týdně masku a pravidelně navštěvujte kosmetický salon. Hydratace po létě je důležitá pro každý typ pleti. Pomůže uvést pleť do původního vzhledu před létem a slouží také jako příprava na podzim,“ uvádí Petra Tyrpeklová.

Náš tip: Podpořte svou pleť a navraťte jí ztracenou krásu s kosmetickým ošetřením Nutri solution. Luxusní ošetření pleť rekonstruuje, posiluje hydrolipidický film, chrání a především hydratuje. Aplikace výživy plné vitaminů od přední značky francouzské kosmetiky Payot pomůže k obnovení ztraceného jasu a odpočatě vypadajícího vzhledu. Ošetření nabízí SPA&Wellness Aquapalace Praha.

Masáž připraví tělo i mysl na nadcházející podzim
Jako součást regenerace a zároveň přípravy na náročný a mnohdy depresivní podzim, zařaďte také masáž. Procedura v délce 60 až 120 minut vás zbaví únavy, uvolní svaly a naladí na pozitivní vlnu. „Lidé se sedavým zaměstnáním by měli docházet na masáž 1 až 2 měsíčně, aby se zbavili bolestí zad a krční páteře. Sportovci a velmi aktivní osoby pak ideálně každý týden. Během masáže, kdy máte čas jen pro sebe, se také uvolníte a zapomenete na problémy, které vás trápí, doplňuje Tyrpeklová.

Ideální pro letní péči je masáž vonnými oleji, které zároveň působí aromaterapeuticky. Pokud máte sušší nebo citlivou pokožku, trpíte popraskanou kůží nebo bojujete s atopickým ekzémem, vyrážkou a alergiemi, pak je skvělou volbou kokosový olej. Dokáže vás zbavit únavy i napětí ve svalech a pokožka po něm bude pružná a vláčná.

Náš tip: Základem relaxace i uvolnění bolavých svalů je kvalitní a voňavá masáž. Dokonalé hýčkání si dopřejete při celotělové Aroma masáži v délce 90 minut, která zažene veškeré chmury i stres a budete se po ní cítit jako znovuzrozená. Voňavé oleje si navíc zvolíte podle vašeho gusta nebo třeba ročního období. Nabízí Aquapalace Praha.

Všechny produkty jsou dostupné online na www.aquapalace.cz nebo na recepci SPA&Wellness Aquapalace Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.