Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiMóda

Skinners vyslyšel přání zákazníků. Nově si užijí unikátní ponožkoboty i děti!

Dětská verze české hybridní obuvi Skinners vstupuje v těchto dnech na český trh. Startup z Brna tak činí na základě přání zákazníků, z nichž někteří ponožkoboty přešívali na velikost pro své děti. Vynález mladého právníka Petra Procházky si zároveň klade za cíl upozornit na nadměrné užívání nevhodných typů obuvi. Za první týden projekt na crowdfundingovém portále Hithit registruje objednávky za více než 300 000 Kč.

Po úspěchu s verzí ponožkobot pro dospělé, které z Česka putovaly do více než 120 zemích světa, se brněnský startup nyní zaměřil na děti. Vyslyšel přání rodičů, kteří řeší, do čeho potomka při dětských aktivitách obout. „Při hraní, pobíhání a skákání na hřišti či okolo domu není vždy nutné zavírat dětskou nohu do nepoddajných bot. Na druhou stranu chápeme obavy nechat děti pobíhat naboso či v ponožkách. Ať už z důvodu možného poranění, uklouznutí nebo hygieny“ říká Procházka.

Dle studií a vyjádření České kožedělnické a obuvnické asociace se 98 % dětí se rodí se zdravýma nohama, nošení nevhodných typů obuvi ale způsobí, že již třetina dětí na základní škole vykazuje určité formy vady nohou. V pubertě pod vlivem módního diktátu působení obuvi na nohy a držení těla řeší už jen málokdo. U dospělých je výskyt problémů ještě častější. Nejčastějšími následky dlouhodobě špatného obouvání bývají vbočené palce, kladívkové prsty či problémy s klenbou.

Dle Procházky ale není stoprocentním řešením ani nyní v Česku populární „barefoot“ neboli bosá obuv. Z konzultací s odborníky a lékaři vyšlo vynálezci jediné: „Důležitá je rozmanitost. Tak jako není vhodné nohy celý den uzavírat do těsných lodiček, není ani pro každého dobré chodit celý den po městské dlažbě naboso nebo v barefootech.“ Důležité je dle něj boty i střídat, aby mohly dostatečně vyschnout a nemnožily se v nich bakterie a plísně.

Obuv je nedílnou součástí dnešní společnosti a její jednotlivé typy mají v různých situacích jasné funkční či sociální opodstatnění. Skinners, jako hybrid mezi ponožkou a botou, si nekladou za cíl stát se kompletní náhradou obuvi. Pro svou skladnost, zachování ochranných prvků a širokou použitelnost jsou spíše doplňkem v botníku upozorňujícím, že i chodidla se potřebují procvičovat a hýbat ve všech směrech. U dětských uživatelů do popředí navíc vystupuje výhoda, že se obouvají snadno jako ponožky a lze je prát v pračce.

Do nové verze patentovaných ponožkobot byla promítnuta několikaletá zkušenost společnosti z působení na trhu a zpětná vazba od zákazníků. Anatomicky přesnější tvar Skinners doplňuje přepracovaný úplet, který je odolnější a komfortnější. Nášlapnou část tvoří vrstvy bezftalátových oděruvzdorných polymerů dovážených ze Švédska.

I tak zahájení výroby není ještě zcela u konce. K dofinancování její poslední části Skinners spustily na portále Hithit crowdfundingovou kampaň, kde lidé výměnou za svou podporu mohou obdržet produkt mezi prvními a za zvýhodněnou cenu. Na Hithitu projekt díky českým zákazníkům v minulosti vznikl, proto se mladý podnikatel rozhodl uvést dětskou verzi do světa stejným způsobem, a to přednostně v ČR.

Foto: Skinners

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *