Liběna Rochová představila na MBPWF kolekci MEI inspirovanou zážitky z cest

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je největší módní událostí v České republice. Po vzoru světových týdnů módy přináší každoročně to nejlepší, co tuzemská oděvní scéna nabízí. Letos se uskuteční na přelomu léta, v termínu od 30.8. do 4.9. V samém závěru fashion weeku představila svou limitovanou kolekci také ikona českého módního designu, Liběna Rochová. Těšit se můžete na mini kolekci s názvem MEI, jejíž prezentace je proběhla ve středu 4. září v MIRU POP UP.

Jak název napovídá, staly se hlavní studnicí inspirace pro tuto novou kolekci autorčiny zážitky z cest do Japonska. Slovo MEI znamená život a idea života plného krásných okamžiků prostupuje také všechny modely. Jsou vyrobeny z exkluzivních látek a mají velkorysou formu a náročné střihové řešení s velkým podílem ruční práce. Modely budou na oděvní performance zahalené do objektů inspirovaných kimonem s výrazným kaligraficky ztvárněním slov MEI Navzdory výrazně uměleckému pojetí objekty skrývají nositelné kousky vhodné pro každou noblesní milovnici české módy. Všechny modely ctí látku a vychází z její paměti.

Kolekce se skládá z osmi modelů – najdeme v ní večerní pláště, společenské a večerní šaty z luxusních materiálů, jako je bavlněný duchesse, hedvábný double duchesse, hedvábný satén, žoržet nebo šifon v černé barvě a odstínu pink. Černé večerní kabáty na první pohled zaujmou zajímavou střihovou formou. Nápadité jsou i malé černé, jejichž střih zachovává velkorysost i jednoduchost zároveň.

Ve velkých večerních v barvě magenta zazáří jejich majitelka i při těch nejslavnostnějších příležitostech. Jednoduché ale nápadité detaily podtrhují exkluzivní splývavou látku. Velmi jasně definovatelný je u tohoto modelu japonský odkaz. Součástí kolekce je také druhá jednoduchá dlouhá róba zvýrazněná velkým šperkem ze silikonu.

Důležitým elementem všech autorských kolekcí Liběny Rochové je jejich spárování s doplňky. V případě MEI se jedná o obuv, kterou navrhla a zrealizovala Pavla Podsedníková.

Tvůrčí myšlenku jedinečné mini kolekce bude autorka nadále rozvíjet. „Koncept MEI by se měl stát základem limitované kolekce pro sezónu podzim-zima 2019/2020. Kolekce je reminiscencí na mé zážitky z japonských cest. Volnou inspirací k ní byla výstava „Other Kind of Work” v 21_22 Design Sight v Tokyu. Při příležitosti jejího uvedení bych ráda poděkovala Filipu Suchomelovi, který mi pomohl hledat a nalézt ten správný název, který odráží podstatu nových modelů”, uzavírá Liběna Rochová.

Liběna Rochová
Tvůrčí činnosti Liběny Rochové je velmi obsáhlé. Na české scéně, kterou velmi často zastupuje v zahraničí /výstavy a přehlídky ve Vídni, Paříži, Lyonu, New Yorku, Dusseldorfu, Los Angeles/ působí řadu let. Její odborné předpoklady a schopnosti ji dovolily navrhovat divadelní, filmové a scénické kostýmy, umělecké objekty na tělo, toilety pro vystoupení zpěvaček i běžné civilní zakázky, kolekce pret-a-porter a konečně oblast nejprestižnější pro každého módního tvůrce, kolekce unikátních modelů. Zaměřuje se na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě. V roce 1999 založila Studio LR pro konzultační činnost a ateliér na realizaci oděvů na zakázku. V letech 2005 až 2010 provozov ala Studio LR-galerie, které se cíleně věnovalo podpoře mladých designérů. Od roku 2008 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM. Každoročně představuje svou tvorbu prostřednictvím autorské módní přehlídky. Zabývá se také navrhováním skleněných šperků. V říjnu roku 2017 získala profesuru v oboru Architektura a design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je nositelkou několika prestižních ocenění. V roce 2015 získala ocenění Módní designér roku a Grand designérka roku v rámci předávání cen Czech Grand Design. V rámci spolupráce s nadací DEBRA ČR vytvořila spolu s výtvarníkem Lukášem Musilem oděvní značku NADOTEK na podporu osob s nemocí motýlích křídel. Díky tomuto počinu se v roce 2019 zařadila do finální trojice nominovaných na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. Spolupracuje rovněž s organizací UNICEF v rámci projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě – je patronkou benefiční aukce panenek známých osobností, jejíž výtěžek pomáhá dětem v zemích třetího světa.

Zdroj: www.lr-style.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.