Mazaná Ajala = opravdu oříškový krém s opravdovými kakaovými boby

Ajalu můžete mlsat po čtverečcích (čokoládové tabulky), po šálku (horká čokoláda Elixír) a nově také po lžičkách. Nebo na chlebu. Nebo prstem… Novinkou této české čokoládové manufaktury je totiž Mazaná Ajala, lískooříškový krém, který kvalitou i chutí strčí ty supermarketové do kapsy. Jak píší její tvůrci: Mazaná Ajala rozvibruje vaše chuťové ladičky do astrálních frekvencí.

Mazaná Ajala nemá vlastně nic společného s její populární konkurencí. Místo palmového tuku obsahuje hromadu lískových oříšků (skoro ⅔ obsahu), místo kakaa spoustu drcených kakaových bobů, vylepšená je troškou kokosu a sladí se třtinovým cukrem. Ale nehledejte ho tam půl skleničky.

Díky tomuto složení je Mazaná Ajala především a hlavně strašně dobrá. U ní nemusíme připomínat, že je to lískooříškový krém, protože lískové oříšky, které Ajala dováží z Itálie z oblasti Piemont, její chuti dominují. Dokreslují ji šetrně pražené šťavnaté kakaové boby z Dominikánské republiky a trocha mletého kokosu. Tahle kombinace už potřebuje jen trošku třtinového cukru, který uhladí a spojí všechny chutě dohromady a přitom žádnou nepřebíjí. Díky tomu nemusíte mít výčitky, když ji budete jen tak ujídat lžičkou ze skleničky (ano, děláme to všichni 😉 ). Hodí se samozřejmě i na pečivo nebo třeba do sladkých dezertů. Tady ale doporučujeme spíše než na pečení, používat ji jako hotový krém nebo náplň, abyste si užili její přednosti naplno.

Složení: lískové ořechy 63 %, kakaové boby, třtinový cukr, drcený kokos.

Koupíte ji na www.ajala.cz, 180 g za 240 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.