Televizor Samsung The Frame se při vypnutí promění v obraz

Samsung začíná prodávat televizor The Frame, který stírá hranice mezi běžným přístrojem v domácnosti a uměním. Představuje koncept, kdy spojením nejnovějších technologií a unikátního designu vzniká skutečné umělecké dílo. Když televizor The Frame vypnete, vypadá jako skutečný obraz, přičemž může realisticky zobrazovat malby, kresby i fotografie. To vše nejen díky tomu, že jej lze orámovat, ale zejména díky přístupu do světových galerií.

The Frame můžete umístit na zeď bez jediné mezery nebo také na Studio Stand, který připomíná stojan na malířské plátno. Zobrazovat můžete vlastní fotografie nebo můžete prostřednictvím aplikace Obchod s uměním (Art Store) vybírat z rozsáhlé sbírky umění z nejvýznamnějších světových galerií. Cena televizoru začíná na 24 990 Kč a při nákupu do konce roku získáte zdarma vyměnitelný rám v hodnotě až 3 490 Kč a čtyřměsíční předplatné do aplikace Obchod s uměním.

Soukromá domácí galerie
Zhasnutá černá obrazovka televizoru není nic atraktivního a v interiéru působí rušivým dojmem. Nový televizor The Frame tento problém ale elegantně vyřeší svým Režimem umění (Art mode), který zobrazuje dokonalé fotoreprodukce obrazů nebo umělecké fotografie. Prostor tak obohatí uměleckým dílem ve chvílích, kdy je televizor „vypnutý“.

Umělecká díla můžete vybírat přímo prostřednictvím televizoru v aplikaci Obchod s uměním, kde je díky spolupráci s nejprestižnějšími světovými galeriemi a muzei v nabídce více než 1 000 uměleckých děl. Společnost vám tak mohou dělat díla z britského muzea moderního umění Tate, z Albertina Museum ve Vídni či muzea Vincenta Van Gogha v Nizozemsku. Na obrazovce si však můžete zobrazit i vlastní fotografie, a to přímo sdílením z vašeho mobilního telefonu.

Dotek umění ve vašem obývacím pokoji
Nový televizor The Frame od těch ostatních rozeznáte velice snadno. Rám obrazovky tvoří podobná rámová konstrukce, jaká se používá k zarámování obrazů, a navíc ji můžete libovolně měnit podle svého vkusu nebo momentální nálady. Vybrat si můžete ze čtyř barevných dekorů: hnědé, béžové, bílé a černé. Výměna rámu je navíc velmi snadná a rychlá.

Aby byla iluze obrazu skutečně dokonalá, je The Frame připevněn na stěnu bez jakékoliv mezery. Obrazový signál i elektrická energie jsou do něj přiváděny jediným téměř neviditelným kabelem One Invisible Connection. Jako efektní tečku k umocnění dojmu si můžete pořídit speciální stojan Studio Stand, který připomíná stojan pro malířské plátno.

Spojení krásy s chytrou technologií
Stačí si vybrat ten správný obraz, a o dokonalý dojem v průběhu celého dne se už pak postará chytrý televizor. Zabudovaný senzor světla totiž rozpozná intenzitu okolního světla a automaticky upraví jas a tón barev obrazovky tak, aby zobrazené dílo vypadalo co nejpřirozeněji kdykoliv během dne i noci.

O zapnutí a vypnutí televizoru v Režimu umění se navíc nemusíte vůbec starat. Pohybový senzor sám rozpozná, kdy je někdo v místnosti, a automaticky zobrazí vaše oblíbené umělecké dílo.

S televizorem The Frame budete mít na dosah ruky minimalistický design ve spojení s nejvyšší kvalitou obrazu. O tu se stará technologie QLED, která dokáže zobrazit vyšší kontrast, hlubší a tmavší odstíny černé, pokrýt 100 % barevného prostoru a netrpí vypalováním obrazu tak, jak tomu může být u jiných technologií. Díky těmto vylepšením si můžete dopřát obsah v té nejvyšší kvalitě, a když je televizor vypnutý, kochat se uměleckými díly.

Levnější než umělecké dílo
V České republice jsou v nabídce hned čtyři velikosti televizoru The Frame. Cena nejmenšího 43palcového je 24 990 Kč, 49palcový je dostupný za 29 990 Kč, The Frame s úhlopříčkou 55 palců pak vyjde na 34 990 Kč a největší 65palcový model na 44 990 Kč. Cena vyměnitelného rámu je 2 490 Kč pro úhlopříčky 43 a 49 palců a 3 490 Kč pro 55 a 65palcové obrazovky.

Zdroj a foto: Samsung

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.