Huawei představuje Watch GT 2, novou generaci inteligentních hodinek s vylepšenými funkcemi

Společnost Huawei představila na globální tiskové konferenci inteligentní hodinky nové generace. Huawei Watch GT 2 se vyznačují minimalistickým designem a svými funkcemi posouvají hranice toho, co se očekává od nositelné techniky. Přinášejí více sportovních režimů s bohatšími možnostmi monitorování fyzické aktivity a přidávají funkce jako telefonování přes Bluetooth nebo přehrávání hudby.

Opět bezkonkurenční výdrž baterie
Předchozí generace hodinek Huawei Watch GT byla známá svou působivou výdrží baterie. Novinka Watch GT 2 jde ještě dál. Je vybavena patentovanou čipovou sadou Kirin A1, která se stará o bezkonkurenční výdrž a zajišťuje vyšší životnost baterie.

Série Watch GT 2 46 mm při každodenním používání vydrží bez nabíjení nepřetržitě až dva týdny. S inteligentním monitorováním srdečního rytmu, upozorněními na hovory a vědeckým režimem monitorování spánku umožní až 30 minut telefonování přes Bluetooth, 30 minut přehrávání hudby či 90 minut cvičení.

Menší varianta velikosti 42 mm umí na jedno nabití fungovat nepřetržitě jeden týden. Obě série hodinek výrazně zlepšily výdrž baterie ve sportovním režimu za použití GPS. Série 46 mm dosahuje v takovém případě výdrž baterie 30 hodin, zatímco série 42 mm vydrží 15 hodin.

Vylepšený klasický design
Klasika nikdy nevyjde z módy. Watch GT 2 proto zdědily klasický vzhled předchozí generace, dočkaly se však vylepšení estetiky. To se projevilo především v použití designu na celou obrazovku a bez okrajů. Díky skleněnému povrchu obrazovky působí hodinky širším dojmem, než ve skutečnosti jsou. Obrazovka série 46 mm využívá techniky uměleckého zpracování drahokamů. To umožnilo vytvořit 3D zakřivené sklo pro hezčí vzhled a lepší zobrazení. Zakřivený číselník série 42 mm má tloušťku pouze 9,4 mm a je doplněn extrémně tenkým kovovým rámem.

Série velikosti 46 mm je vybavena 1,39palcovou a mimořádně přesnou dotykovou obrazovkou AMOLED HD s rozlišením displeje 454 x 454 pixelů, širší barevnou škálou a ultratenkou konstrukcí. Moderní design hodinek obzvlášť osloví ty, kteří preferují minimalistickou designovou filozofii.

Profesionální monitorování fyzické aktivity
Sportovní nadšenci od svých inteligentních hodinek vyžadují profesionální sledování sportovních výkonů. Série Huawei Watch GT 2 46 mm podporuje spojení s mobilním telefonem a hovory přes Bluetooth až do 150 metrů. Hodinky také podporují funkce telefonního seznamu, takže si můžete ukládat kontaktní informace a snadno si je vyhledat přímo v hodinkách. Disponují také velkou paměťovou kapacitou a mohou obsahovat až 500 skladeb. Během cvičení tak můžete jednoduše poslouchat oblíbenou hudbu.

Sportovní režim Watch GT 2 je kompatibilní s 15 sporty, a to včetně osmi outdoorových sportů (běh, chůze, turistika, trail running, horolezectví, cyklistika, plavání venku, triatlon) a sedmi indoor sportů (chůze, běh, cyklistika, plavání v bazénu, volný trénink, eliptický stroj, veslování). V těchto sportovních režimech hodinky poskytují úplné monitorování zhruba 190 typů dat.

Poskytují také pokročilou analýzu dat ve třech fázích – před sportovním výkonem, zaznamenávání údajů během cvičení a po sportovním výkonu následně na základě získaných dat navrhnou zlepšení. Je to jako mít osobního inteligentního sportovního trenéra, který se stará o to, aby bylo vaše cvičení účinnější a bezpečnější.

Osobní manažer zdraví
Díky pokročilým inteligentním algoritmům je společnost Huawei lídrem v oblasti managementu zdraví. Pokud jde o sledování srdeční frekvence, nové hodinky pomáhají monitorovat bradykardii a selhání srdce. Pokud právě hodinky nejsou ve sportovním režimu, sami upozorní uživatele, pokud je jeho srdeční frekvence nad 100 bpm nebo pod 50 bpm po dobu delší než 10 minut. Uživatelé si mohou také zobrazit údaje v aplikacích Huawei Sports a Huawei Health, díky čemuž mohou sledovat své zdraví v reálném čase.

Sledování spánku je další funkcí, která zvyšuje kvalitu života. Funkce Huawei TruSleep ™ 2.0 monitoruje kvalitu spánku, srdeční rytmus v reálném čase, kvalitu dýchání ve spánku a na hodnocení kvality spánku využívá analýzu všech těchto údajů. Na přesnou analýzu problémů se spánkem používá umělou inteligenci, která poskytuje personalizované návrhy na zlepšení spánku.

Hodinky Watch GT 2 přicházejí s integrovanou technologií Huawei TruRelax ™, která pomáhá uživatelům zmírnit stres zaznamenáním hodnot HRV (variabilita srdeční frekvence) a poskytnutím zpětné vazby na index stresu uživatele. Kromě toho obsahují upozornění, které uživateli připomíná, aby se po určitém čase postavil a pohyboval se. Při určitých příležitostech (například delší cesta autem) je možné tuto výstrahu vypnout. Můžete také zaznamenat počet kroků, které každý den uděláte, spálené kalorie či počet vstávání. Huawei Watch GT 2 poskytují uživatelům komplexní celodenní informace o fyzickém stavu, a na základě analýz pomáhají rozvíjet návyky vedoucí ke zdravému životnímu stylu.

Cena a dostupnost
Inteligentní hodinky Huawei Watch GT 2 budou v České republice k dispozici ve dvou velikostních verzích – 46 a 42 mm. Jejich prodej startuje v případě verze 46 mm okolo 22. října za doporučenou cenu 5999 Kč.

Zdroj a foto: Huawei

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.