Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Architektonické procházky dají nahlédnout do zákulisí pivovaru

Dny českého piva koncem září už posedmé uctí českou pivovarskou tradici a milovníky zlatavého moku pozvou k oslavám v hospodách, restauracích a pivovarech po celé zemi. K největšímu tuzemskému pivnímu svátku se od 27. do 29. září připojí i Plzeňský Prazdroj, který je nejen tradičním pivovarem, ale také vzácnou industriální památkou evropského významu. Speciální Architektonické procházky nabídnou neobvyklý pohled na legendární pivovar a přiblíží jeho stavební rozmach.

Chcete vědět, kolik budov varen stojí v pivovaru, kde byla první brána, kde bydlel vrchní sládek nebo v jaké budově právovárečníci vítali císaře Františka Josefa I.? Během Architektonických procházek plzeňským pivovarem se vše dozvíte. A také zjistíte, že pivovar je unikátním „městem ve městě“, do kterého se vstupuje nedávno restaurovanou historickou Jubilejní bránou. Nahlédnete do reprezentačních prostorů pivovaru, jako je generální ředitelství a především původní reprezentační síně – dnes Společenské a konferenční centrum Secese s originální výzdobou. Na závěr nebude chybět ochutnávka piva ve stylovém prostředí.

Devadesátiminutové prohlídky se konají v pátek 27. 9. od 15:00 a 17:00, v sobotu 28. 9. od 10:00, 13:00, 15:00 a 17:00, v neděli 29. 9. od 10:00, 13:00, 15:00 a 17:00 hodin.

Online prodej vstupenek a více informací najdete na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/dny-ceskeho-piva-architektonicke-prochazky/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *