Sedmnáctiletý včelař Jakub Konečný proráží na trhu s medem vlastní výroby

Jakub Konečný pochází z Ostravy a jeho velkým dětským snem bylo mít vlastní značku kvalitních medových výrobků. Se svým koníčkem začal již ve 14 letech. Teď, o tři roky později, má mladý včelař 15 včelstev a produkuje více než 150 kilogramů medu za sezonu. Jeho koníček se mu v již tak útlém věku podařilo převést v podnikání díky účasti v projektu Soutěž a Podnikej, kde se se svým medem probojoval až do republikového finále.

Příběh Jakuba začal v roce 2016 na letním táboře, kde jej ke včelaření inspiroval jeden z místních vedoucích. Postupem času se o chov včel začal více zajímat, začal navštěvovat včelařský kroužek a v roce 2017 se rozhodl pořídit si svá první dvě včelstva. Jedno mu věnoval jeho včelařský kroužek a druhé si obstaral svépomocí přímo v přírodě.

Po měsících těžké práce a první zimě Jakubova včelstva prospívala. Z mladého studenta se tak stal úspěšný včelař a ve svém snažení nepolevoval ani v následujícím roce. To se rozhodl zdvojnásobit počet včelstev a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Vyprodukoval 32 kilogramů medu, který získal na popularitě nejen u jeho sousedů, ale i v místních kavárnách.

Jakub se svým podnikatelským záměrem přihlásil do Soutěž a Podnikej. “Kromě kvality medů jsem se chtěl zaměřit také na branding výrobků. Především na logo, sklenice a způsob prodeje. Cílem mého obalu je, aby bylo na první pohled jasné, od koho produkt pochází a že se jedná o kvalitní výrobek,” popisuje Jakub důvod své účasti v podnikatelské soutěži.

Příští rok má mladý včelař v plánu zahájit prodej svého medu v malém obchodě i kavárně blízko Ostravy a také na Moravě. V blízké době se chce zaměřit hlavně na propagaci svého výrobku, plánuje dokončit webové stránky a rozšířit svůj prodej do dalších obchodů a podniků. Pro příští sezonu bude včelstva rozšiřovat o dalších 5 a zařídí si vlastní medárnu, na které již teď aktivně pracuje.

O “Soutěž a Podnikej”
Soutěž a Podnikej je mimoškolní program určený pro studenty středních škol z celé České republiky. Smyslem projektu Soutěž a Podnikej je umožnit studentům zrealizovat ve spolupráci s odborným mentorem svůj sen a rozvinout své podnikatelské myšlení. Nápady soutěžících zasahují do širokého spektra oborů, od školství, pojišťovnictví, IT až po deskové hry a módní produkty. Soutěž a Podnikej se pod záštitou MŠMT a dalších institucí podílí na tom, aby v České republice vyrostla generace motivovaných, samostatných lidí. Soutěž a Podnikej je organizována Nadačním fondem vzdělávání a podnikání. Více informací je k nalezení na webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.