Selfie na kávu nebo cena za „euro“. Tak se slaví Den kávy!

Milujete kávu? Tak slavte. Právě toto úterý 1. října slaví každoročně svůj svátek káva. Věděli jste, že například v kavárnách Costa Coffee se na celém světě vypije měsíčně téměř 23 miliónů šálků kávy? V Čechách za pouhý měsíc navštíví tento řetězec přes půl milionu zákazníků. Za rok čeští baristé spotřebují téměř 150 000 kg kávové směsi Mocha Italia a na přípravu kávových nápojů s mlékem použijí okolo 800 000 l mléka.

Kdy jindy, než na svátek kávy si vychutnat všechny její podoby. Pokud se v nich neorientujete tak dobře, jako barista, nevěšte hlavu. Máme pro vás tahák. Navíc si od 1. října do 4. října můžete objednat v kavárnách Costa Coffee espresso (a jeho variace) za slavnostní cenu
29 Kč. V mimopražských pobočkách dokonce za 25 Kč. Pokud ale preferujete spíše cappuccino nebo caffè latte, tak navštivte pražskou kavárnu Costa Coffee na Palmovce. Tam si zdarma na svůj kávový nápoj s pěnou můžete nechat vytisknout selfie. A to už stojí za návštěvu i oslavu.

Kávový tahák na Den kávy:
Espresso (vyslovujte „espreso“)
Nápoj o objemu zhruba 30  ml vyrobený pod tlakem přibližně 9 barů s doporučeným časem extrakce 20 až 30 sekund – to je espresso. „Chceme-li připravit dokonalé espresso, pak musíme použít 14 g kávy. Prvním a základním kritériem hodnocení  kvality extrakce je kávová pěna na povrchu – crema –  jež se během ní vytváří. Espresso je jen jedno. Neexistuje žádné malé či velké espresso a už vůbec ne piccolo,“ vysvětluje Eva Jeřábková z kavárenského řetězce Costa Coffee.

Ristretto (vyslovujte „ristreto“)
Ristretto je kratší čili menší espresso o objemu zhruba 20 ml. Silnější „kick“, hovorově kávové nakopnutí, je bohaté v chuti, nikoliv však v objemu kofeinu. Což znamená, že čím kratší je extrakce, tím méně obsahuje káva kofeinu. Je tedy zdravější.

Espresso macchiato (vyslovuje se „makjáto“)
Klasické espresso macchiato je espresso s kapkou mléčné pěny přidané do cremy. Moderní verze nápoje je miniaturní cappuccino – šálek o objemu 80 ml obsahuje espresso a je doplněný až po okraj mikropěnou.

Babí léto s malinovými specialitami
Vůně prvních podzimních dnů se pomalu dostává do vzduchu, to už přichází babí léto. Tento rok s sebou přináší i nové (nejenom) kávové speciality, které vám budou příjemnou vzpomínkou na teplé léto.

Objevte Malinový Flat white s růžovým pepřem
Flat white patří mezi nejvyhledávanější kávové nápoje, a proto si v Costa Coffee pro letošní podzim přichystali novou variantu oblíbené klasiky. Představujeme vám Malinový Flat white s růžovým pepřem. Tento kávový nápoj se stal díky české baristce Nadě Krejčíčkové vítězným v soutěži Lagardere Foodservice Championship 2019. Káva s vůní po malinách a růžovém pepři má sladký nádech červeného ovoce. Díky vyváženému poměru kávy a mléka není Flat White tak „mléčný“ jako káva Caffè Latte, ale není ani příliš hořký, ačkoliv je připraven ze dvou dávek kávové směsi Mocha Italia nebo 100% arabiky z Etiopie, která má v Costa Coffee také premiéru. Malinový Flat White s růžovým pepřem v sobě tedy skrývá více, než se může zdát.

100% arabika z Etiopie
Je pro vás káva požitkem a baví vás objevovat její chutě a vůně? Potěšíme vás! Určitě oceníte možnost vybrat si v Costa Coffee, z jaké kávy bude váš nápoj připravený. Můžete vybírat z klasické směsi Mocha Italia nebo nové 100% arabiky z Etiopie. Ta vás překvapí svým skutečně jedinečným chuťovým profilem s citrusovými tóny. Kromě chuti po citrónu můžete v nové arabice cítit i květinové nebo ovocné aroma s nádechem meruněk a medu.

Malinový dort
Křehký a lahodný. To vás z vitríny láká nový malinový dort. Základ z křehkého těsta je plněný jogurtovo-pudingovým krémem, doplněným o malinovou náplň a celými malinami. No a na povrchu nechybí ozdoba v podobě želé a sekaných oříšků. Volání této dobroty jen těžko odoláte a ani nemusíte. Zastavte se ji ochutnat a zavzpomínat na malinové léto do Costa Coffee.

Zdroj: www.costa-coffee.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.