Anna Polívková exceluje v nové zimní komedii Ženská na vrcholu

Na zasněžené vysokohorské chatě se odehrává film režisérky Lenky Kny, natočený podle námětu scenáristky Hany Cielové. Příběh představí Annu Polívkovou jako úspěšnou majitelku biokavárny, nadšenou zastánkyni zdravého životního stylu, ale také pečlivou svobodnou matku Helenu. Na slovenských horách, kam se vypraví se svým synkem „Kulíškem“ na vánoční svátky, potkává dva diametrálně odlišné bratry, a stane se tak součástí jiskřivě humorného milostného trojúhelníku. „Neměla jsem problém se s Helenou ztotožnit, protože jsem v zásadě taková městská holka,“ svěřila se herečka.

Bratry ve filmu představují Martin Dejdar jako starší Richard a Marek Němec jako živelný mladší Mišo. Richard se jako uzavřený horal a instruktor adrenalinových sportů stará sám o malou dcerku Zuzu, kdežto Mišo, záchranář horské služby, je milovníkem nejen života, ale i žen a zábavy. Tahle nesourodá trojice se sejde na odlehlé, sněhem zapadané vysokohorské chatě Samota, takže o legraci ani romantiku není nouze.

Humornou notu do příběhu vnášejí i starostliví rodiče Heleny v podání Bolka Polívky a Jany Preissové. Oblíbená herečka se tímto snímkem vrací po dlouhých letech před filmovou kameru. „ Je to o rodině a hraju milující babičku, kterou v reálném životě jsem a pracuji s kolegy, kteří jsou mému srdci blízcí,“ prozradila Jana Preissová důvod, proč tuto roli přijala. „Je to krásné hrát Janě manžela. My jsme ve filmu manželé už asi padesát let a je tedy dovoleno se trochu špičkovat. To jsme si užívali,“ dodal Bolek Polívka, který ve filmu poprvé hraje otce své skutečné dceři. „Že hraju společně s tátou je skvělé. Účinkujeme spolu třeba v divadle v představení DNA a považuju za vrchol kariéry, že s ním dokážu herecky koexistovat,“ vysvětlila Anna Polívková.

Pro režisérku Lenku Kny byla právě tato herečka jasnou volbou. „Hlavní ženskou postavu, protihráčku, která bude mít dobrou chemii s Martinem Dejdarem a Markem Němcem a bude vtipná, uvěřitelná a citlivá, jsem obsazovala snadněji, než ostatní, protože Anička Polívková splňovala všechny tyto parametry. Navíc je skvělá herečka a role jako by byla napsaná přímo jí na tělo. Točily jsme spolu už jeden film, tak byl i předpoklad, že určitá důvěra mezi námi je a můžeme se pustit i do tak náročného vysokohorského natáčení,“ řekla režisérka a spoluscenáristka filmu.

Jako dobrá volba se ukázali i oba herci ztvárňující bratry. „Můj Mišo surfuje, lyžuje, skáče, jezdí na skútru, potápí se, pokud tedy zrovna neotevírá prosecco na Everestu… Dělá prostě všechno a nejlíp! Na skútru jsem se musel naučit jezdit, ale nebyl to problém, jsem motorkář. Na snowboardu jsem taky jezdil já, jen v jedné nebezpečnější scéně za mě zaskakovali kaskadéři,“ popsal Marek Němec svoji roli.

Pro Martina Dejdara, nadšeného všestranného sportovce, bylo největším adrenalinem počasí. „Točili jsme v dost extrémních podmínkách, kdy se počasí měnilo z hodiny na hodinu, takže to byl občas opravdu velký adrenalin,“ dodal herec o natáčení, které probíhalo hlavně na horách. Příběh se totiž odehrává v odlehlé vysokohorské chatě a jejím okolí v malebném prostředí Chopku v Nízkých Tatrách.

V nové české zimní komedii Ženská na vrcholu, která je plná humoru, lásky a krásných zasněžených exteriérů, uvidí diváci i Janu Krausovou, Marka Adamczyka, Danicu Jurčovou, Romana Pomajba a talentované dětské herce – Antonína Holoubka a Emmu Voksovou. Hudba k filmu je dílem renomovaného muzikanta Michala Pavlíčka, písně nazpívali Kamil Střihavka, Bára Basiková, Matěj Ruppert a Martin Dejdar.

Synopse:
Trochu svérázná, svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková) odjíždí  na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synkem Mikulášem strávit advent na horách, aby se vyhnula svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá na vysokohorské chatě, kde samotářský horal Richard (Martin Dejdar) provozuje adrenalinové sporty a žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem (Marek Němec), uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. Celá tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že v tu samou dobu její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka),  aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!

Premiéra: 7. 11. 2019
Originální název: Ženská na vrcholu
Produkce: Česká republika/ Slovensko, 2019
Formát: 1:1, 85, Dolby Digital, 2D digital
Jazyková verze: původní znění
Žánr: romantická komedie
Zvuk: 5.1
Stopáž: 105 minut
Přístupnost: přístupný bez omezení
Producent: BLUETIME
Koproducent SK:  Art4 Palo Jelenek
Režie:  Lenka Kny
Námět: Hana Cielová
Scénář:  Hana Cielová, Lenka Kny
Kamera: Michael Baumbruck
Střih:  Alois Fišárek
Hudba:  Michal Pavlíček
Architekt:  Oto Hausler
Výprava:  Tomáš Bakočka
Kostýmní výtvarnice:  Pavla Michálková
Zvuk: Janko Ravasz, Martin Merc
Světla: Peter Bališ
Casting: Zdenka Munzarová
Hrají: Anna Polívková (Helena), Martin Dejdar (Richard), Marek Němec (Mišo), Jana Preissová (Janinka), Bolek Polívka (Josef), Jana Krausová (Ela), Marek Adamczyk (Bobeš), Danica Jurčová (paní Farářová), Roman Pomajbo (Farář), jako host Marek Taclík (Pán s psíkem), v dětských rolích Toník Holoubek (Mikuláš), Emma Voksová (Zuza)a členové tatranské Horské záchranné služby

Zdroj a foto: https://www.zenskanavrcholu.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.