4. ročník Měsíce zdravé krve je v plném proudu, navštivte den otevřených dveří v Ústavu hematologie a krevní transfuze

Laboratoře předních hematologických pracovišť otevřely své brány veřejnosti již ve FN Motol, FN Brno a Ústřední vojenské nemocnici, kde se příchozí dozvěděli, jak pod mikroskopem vypadají onemocnění jako leukémie či malárie nebo si poslechli edukativní přednášku na téma „Hematologie není jen leukémie“ či navštívili polní transfuzní stanici. To však není z již tradičního Měsíce zdravé krve vše. Celá akce pokračuje dále, a to v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze.

Také zde se mohou příchozí těšit na pestrý program. Hematologické pracoviště otevře své laboratoře veřejnosti a tamní odborníci ji zasvětí do dění v nich. Zájemci si také mohou nechat zkontrolovat krevní obraz (ÚHKT). Přijďte objevovat, konzultovat a dozvědět se více o příběhu životodárné tekutiny jménem krev a o jejím obdivuhodném systému, který najdeme v každé její kapce 9. 10. do ÚHKT.

Den otevřených dveří v ÚHKT (U Nemocnice 2094/1, Praha 2)
Odborníci z Ústavu hematologie a krevní transfuze si 9. 10. od 10.00 do 16.00 hod. pro zájemce připravili exkurze do laboratoří, v nichž diagnostikují krevní skupiny nebo vyšetřují krevní obraz. Návštěvníci se dozvědí, k čemu se využívá průtokový cytometr, jak se odebírají krevní destičky či jak vypadá krev pod mikroskopem. Příchozí si také budou moci nechat zdarma zkontrolovat krevní obraz (odběry budou probíhat od 12 do 14 hodin). Nebudou chybět ani podrobné informace o dárcovství kostní dřeně.

Zdroj: www.uhkt.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.