Huawei rozjela projekt „Skutečné příběhy“, který pomáhá využít technologie pro lepší budoucnost

Společnost Huawei představila projekt s názvem „Skutečné příběhy“, který zdůrazňuje, jak otevřený přístup k technologiím s důrazem na spolupráci může udělat ze světa lepší místo. Huawei Skutečné příběhy jsou založeny na řadě projektů, které ukazují, jak za pomocí efektivního využití technologie můžeme pozitivně ovlivnit svět.

V Huawei věříme, že bez ohledu na to, kdo jsme nebo odkud pocházíme, technologie může a měla by být použita tak, aby se svět stal lepším místem. Během posledních několika let jsme se plně zavázali k dosažení této vize pomoci našich pokročilých inovací a v mnoha případech také vysoce inteligentních smartphonů,“ říká Walter Ji, CEO Huawei Consumer Business Group pro západní Evropu. V rámci kampaně Huawei Skutečné příběhy připravila společnost také krátký film, který blíže představuje šest projektů Huawei z celého světa.

HUAWEI – Skutečné příběhy.Věříme, že digitální svět má být dostupný všem. ✌Snažíme se, aby vzdělání i ostatní životní potřeby byly samozřejmostí. Našim cílem je probudit v každém člověku jeho potenciál a dále ho rozvíjet. Protože každý z nás je důležitý.#MakeItPossibleVíce na: bit.ly/SkutecnePribehyCz

Zveřejnil(a) Huawei Mobile dne Pondělí 30. září 2019

StorySign pomáhá hluchým dětem naučit se číst
Ve spolupráci s Evropskou unií neslyšících (European Union of the Deaf), Britskou asociací neslyšících (British Deaf Association), Penguin Books a Aardman Animations vytvořil Huawei projekt StorySign. Tato bezplatná mobilní aplikace má za cíl pomoci 32 milionům neslyšících dětí po celém světě naučit se číst. StorySign s využitím AI a AR překládá text z vybraných knih do znakového jazyka. Huawei letos za svůj projekt StorySign obdržel také sedm cen Cannes Lions Festival of Creativity 2019 Awards, z nichž čtyři byly zlaté. To je nejvyšší počet Cannes Lions Awards udělených jakékoli čínské značce v Cannes.

Ochrana deštného pralesa díky umělé inteligenci
Spolu s neziskovou organizací Rainforest Connect vyvinula společnost Huawei unikátní technologii „naslouchání“, která pomáhá detekovat a bojovat proti nelegální těžbě dřeva v Jižní Americe a chrání některé z nejvíce ohrožených zvířecích druhů. Huawei a Rainforest Connect použili smartphony Huawei a po dobu dvou let sbírali zvuky deštného pralesa, které následně nahrávali na cloudové úložiště. Díky využití big data a výkonné AI je možné zvuky analyzovat v reálném čase. To znamená, že místní ochránci přírody budou upozorněni na zvuky značící potenciální hrozbu, jako například řetězové pily nebo nákladní automobily, a mohou tak rychle reagovat a zasáhnout.

Facing Emotions pomáhá nevidomým vnímat emoce ostatních
Huawei ve spolupráci s polskou asociací a komunitou nevidomých (Polish Blind Association and the blind community) spustil projekt Facing Emotions; mobilní aplikaci, která pomáhá nevidomým a zrakově postiženým lidem „vidět“ emoce prostřednictvím zvuků. Pomocí výkonného fotoaparátu a umělé inteligence chytrých telefonů Huawei dokáže aplikace Facing Emotions analyzovat výrazy a mimiku tváře osoby, se kterou nevidomý hovoří. Poté tyto informace zpracovává v reálném čase a převádí je na emoce, které jsou následně transformovány do zvuku z telefonu. Od spuštění Facing Emotions byla aplikace stažena ve 22 zemích celkem již více než tisíckrát.

Připojení jako cesta k lepšímu vzdělání
Společnost Huawei se domnívá, že cesta k udržitelné budoucnosti začíná vzděláním. Naneštěstí, více než 10 milionů dětí ve věku 5-14 let v Nigérii nemůže školu navštěvovat. Huawei proto představil novou technologii RuralStar, řešení sítě na venkovech, které přináší mobilní připojení prostřednictvím nízkoenergetických vysílačů a zjednodušených signálních boxů.

Track AI a prevence zrakových postižení
Ve spolupráci s DIVE Medical vytvořil Huawei technologii Track AI; inovativní software, který monitoruje a sleduje pohledy a pohyby dětských očí. Následně pak pomáhá včas detekovat zraková postižení, která postihují odhadem až 19 milionů děti na celém světě.

Zdroj: https://consumer.huawei.com/cz/campaign/truestories/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.