Režisérka Eva Toulová představila na vernisáži „Navždy a daleko“ své obrazy

Nejenom za kamerou, ale i nad plátnem či papírem se pohybuje Eva Toulová. Mladá filmová, televizní režisérka ale i výtvarnice nyní zahájila vernisáží výstavu svých obrazů s názvem Navždy a daleko v Galerii Záliv v prostoru bechyňských lázních. Výstavu pokřtila 10.10.2019 herečka Jiřina Daňhelová a atmosféru zpestřila svými básněmi herečka a básnířka Lucie Ottová.

Ve svých obrazech se Eva Toulová věnuje polorealistické expresivní malbě. Častým tématem jsou snové či fantaskní výjevy „z jiného světa“ vycházejících z momentálního emočního stavu. Nejčastějším výtvarným přístupem autorky je kombinovaná technika primárně akrylových barev a suchých pastelů.

Je pro mě velkou ctí a motivací vystavovat v tak krásných prostorách jako je Galerie Záliv. Moc jsem si užila vřelou atmosféru místních lidí a příznivé odezvy.“ uvedla mladá umělkyně.

Eva Toulová a Lucie Ottová (vlevo)

Autorka Eva Toulová se primárně věnuje režii – do kin uvedla celovečerní tituly Šťastná, Camino na kolečkách, Jak se moří revizoři, spolurežírovala aktuálně startující seriál Čechovi – Český Dallas a v současné době má roztočený polohraný dokument Pěšky bez hranic a hraný Casting na lásku.

Výstavu, jejímž kurátorem je Pavel Šmidrkal, je možné shlédnout v galerii do poloviny listopadu, poté putuje na výstavu Sedm k sedmi do Obrazárny v Želči, která začíná 16. listopadu od 17:00.

Foto: archiv E. Toulové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.