Michael Petr v minulosti tančil ve StarDance, nyní vydává svůj první hudební singl

V pondělí 21. října spatří světlo světa debutový singl zpěváka a tanečníka Michaela Petra s názvem Stánek na rohlíky, v angličtině Hotdog stand. K oběma jazykovým verzím bude vydán také hudební videoklip, který byl natočen během tohoto léta v Praze.

Inspiraci našel Michael Petr v Česku
Hudbu i text k písni Hot dog stand/Stánek na rohlíky si napsal Michael Petr sám. „Již dlouhou dobu žiji v Americe, ale inspiraci pro tuto píseň jsem získal doma v Česku, když jsem zde strávil několik měsíců během natáčení StarDance. Jezdíval jsem tenkrát často navštěvovat bratra, a ten měl blízko své práce v Praze stánek s párky v rohlíku, které jsem si neskutečně oblíbil. Anglickou verzi jsem pak napsal o americkém hot dogu, který je neoddělitelnou součástí jejich kultury,“ říká Michael Petr.

O režii se postaral Michal Dlouhý, o kameru Lukáš Kašpar. Choreografii zajistil Petrův dlouholetý kamarád Jakub Mazůch a jeho taneční škola. Natáčení klipu probíhalo během letošního srpna.

Do třetice všeho dobrého
„Natáčení klipu jsem si velmi užil, ale také bylo docela intenzivní a náročné. Zajímavostí je, že finální verzi jsme natočili až napotřetí, první dvě verze jsme natáčeli minulé a předminulé léto. Jsem ale velký perfekcionista a nechtěl jsem vypouštět nic, čím bych si nebyl stoprocentně jistý,“ popisuje natáčení Michael Petr.

Základní informace o videoklipu:
Datum vydání: 21. října 2019
Název: Stánek na rohlíky (CZ), Hotdog stand (EN)
Hudba, Text: Michael Petr
Režie: Michal Dlouhý
Kamera: Lukáš Kašpar
Choreografie: Jakub Mazůch
Set Designer: Jiří Müller
Food Designer: Kateřina Vášnivá
Stylist: Lenka Koutníková

O Michaelu Petrovi:
Muziku měl Michael Petr (40 let) v těle i duši od narození. Mnoho let se profesionálně věnoval tanci, pamatovat si jej můžete třeba z druhé série televizní show StarDance, kde se zhostil role tanečního partnera zpěvačky Lenky Filipové. Za sebou má však řadu mezinárodních tanečních úspěchů v soutěžích na evropské i celosvětové úrovni. V současné době již nesoutěží, ale vede úspěšný taneční tým v americkém Portlandu, kde trvale žije. Kromě tance se však nyní aktivně věnuje hudbě, před sebou má vydání několika vlastních singlů a také celých desek. První singl vyjde 21. října a jmenuje se Stánek na rohlíky, v anglické verzi Hotdog stand.

Zdroj: https://www.michaelpetrdance.comhttps://www.michaelpetr.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.