Hra, která se zvrtla měla o víkendu premiéru v Divadle bez zábradlí

Divadlo Bez zábradlí o víkendu odpremiérovalo bristký hit s názvem “Hra, která se zvrtla”. Mysteriózní komedie byla pro manžele Heřmánkovi dobrou volbou, jelikož je do konce tohoto roku téměř na všechny reprízy vyprodáno.

“Tuto komedii jsme poprvé viděli před čtyřmi lety v Londýně a naprosto nás okouzlila. Stejně jako všichni ostatní diváci jsme se smáli od začátku do konce. Odpočinuli jsme si pouze o přestávce. Velice si vážím všech herců této produkce za jejich zodpovědný přístup, protože se jedná o náročný kus po všech stránkách” říká režisér inscenace Karel Heřmánek.

Popis děje se dá těžko vyjádřit slovy, neboť je to smršť nepředvídatelných situací, se kterými se herci pokoušejí vyrovnat zoufalou snahou dovést představení do konce. Pokazí se co se dá a tak je o to více překvapující, že navzdory neuvěřitelným malérům a dechberoucím katastrofám dohrají herci představení až do konce. A že u toho dělají psí kusy u kterých se pořádně zapotí je obdivuhodné.

„Komedie, která Vám strhá bránici“ to je jen jedno z mnoha hesel, kterými nešetří kritiky v The New York Times. Ani české publikum po shlédnutí nešetřilo pochvalami. “Bavila jsem se neskutečně. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem se takto nahlas naposledy zasmála” nadšeně konstatovala Alena Mihulová. “Když jsem viděla Karla na jevišti, byla jsem na něj opravdu pyšná. Je v Cecilovi strašně dobrý! A Nikol tato role neskutečně sedne. Je v ní přesná a dost vtipná. Smála jsem se a byla jsem zároveň dojatá” nešetří chválou herečka Eva Josefíková, která své bývalé spolužáky z DAMU také přišla podpořit. V hledišti seděla další řada osobností, které si nenechali tuto příležitost ujít. Mezi nimi Jan Kanyza, Dagmar Zázvůrková, Jitka Sedláčková Martin Kubačák, Zdeněk Žák, Jaroslav Uhlíř, Karel Zima nebo Milan Peroutka.

Foto: Tereza Střípková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.