Dívčí kapela Vesna vyrazila na podzimním turné #MyaVy po českých a slovenských městech

Dívčí kapela Vesna zpěvačky, skladatelky a textařky Patricie Fuxové má nabitý program. Již od 16. října vyrazila skupina ve složení zpěvačka Patricie Fuxová, houslistka a kapelnice Bára Šůstková, klavíristka Olesya Ochepovska, baskytaristka Tereza Čepková a bubenice Markéta Vedralová své podzimní turné s názvem #MyaVy, se kterým zamíří do devíti českých a slovenských měst. V listopadu také chystá premiéru nového videoklipu NEZAPOMEŇ, který se natáčel v Malém Tibetu.

Turné #MyaVy začne 16. října v Plzni a vyvrcholí v adventním čase, 7. prosince v Povážské Bystrici. Na devíti koncertech zazní skladby z nejnovějšího alba Vesny Pátá bohyně s tematikou přírody, slovanských motivů a ženství i nové písně vzniklé během letního soustředění kapely. Za debutové CD Pátá bohyně, kterou charakterizují hudební návrat ke kořenům a snové texty, byla Vesna nominovaná na Ceny Anděl v kategorii Objev roku. Na desce je mimo jiné i duet Patricie a Vojty Dyka s úspěchem uvedený koncem loňského roku na hudební a taneční show v Obecním domě.

Další z třinácti novinek na albu Pátá bohyně dostala obrazovou podobu pod režijním vedením Czech Vibes během natáčení v Malém Tibetu, kam Patricie Fuxová zamířila společně s dobrovolníky z české neziskovky Brontosauři v Himálajích. Brontosauři v Himálajích dlouhodobě pomáhají obyvatelům vesnice Mulbekh v Malém Tibetu, primárním cílem je rozvoj tamní školy, podpora vzdělávání a tradičních hodnot.

Předprodej vstupenek na turné dívčí skupiny Vesna #MyaVy běží prostřednictvím prodejních sítí jednotlivých koncertních míst.

Turné #MyaVy v českých a slovenských městech:
16. 10. – PLZEŇ – ANDĚL CAFÉ
30. 10. – BRNO – METRO
7. 11. – NITRA – MUSIC A CAFE
21. 11. – OSTRAVA – HELIGONKA
22. 11. – BRATISLAVA – KAFE SCHERZ
23. 11. – PRAHA – MALOSTRANSKÁ BESEDA
29.11. – PREŠOV – WAVE KLUB
30. 11. – KOŠICE – KASÁRNE KULTURPARK
7. 12. – POVAŽSKÁ BYSTRICA – KC COOLTAJNER

Zdroj a foto: www.vesnamusic.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.