Jakub Hübner připravuje svůj první pražský koncert! Jakubova verze hitu z filmového muzikálu Největší showman má na youtube přes 1 milión zhlédnutí!

Ve čtvrtek 7. listopadu od 19 hodin se koná v Divadle Na Prádle narozeninový koncert muzikálového zpěváka Jakuba Hübnera a v jeho průběhu i křest nové LP desky Jakub Hübner 30.

V závěru večera bude rovněž promítnut nový vánoční klip Stanice splněných přání. Hosty večera budou Jakubovy kolegové zpěváci a přátelé: Soňa Jungová, Roman Tomeš, Tomáš Vaněk a Lukáš Adam, který bude koncert zároveň uvádět. Na klavír zpěváky doprovodí skladatel a spolupracovník hlavní hvězdy večera Tomáš Živor. Na koncertě zazní především skladby ze známých muzikálů Fantom opery, Jesus Christ Superstar, Funny Girl, Bídníci, Tick Tick Boom!, Thrill Me (Vzruš mě!), Karlík a továrna na čokoládu, Carmen, Největší showman, Čarodějka a Vlasy. Chybět nebude ani Jakubova původní tvorba, která je rovněž zastoupena i na nové LP desce.

Jakub Hübner

Muzikálový herec, zpěvák, textař a autor literárního debutu V tónech duhového života přichází se svým prvním vinylovým albem. Uslyšíme na něm mimo jiné ústřední melodii Never Enough v české verzi Dám ti víc, než mám z hudebního filmu Největší showman s Hughem Jackman v hlavní roli. Jakubova nahrávka s originálním anglickým textem má na Youtube již přes milion zhlédnutí. Dále zaznívá skladba Sára z muzikálu Plesu upírů i slavný hit z repertoáru Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš nebo duet s Michaelou Noskovou Žij touto chvílí z muzikálu Wicked. Tyto skladby byly nahrány za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Avšak i komorně laděný repertoár z původní i převzaté tvorby je doprovázen převážně akustickými nástroji, které dávají vyniknout všem hlasovým rejstříkům interpreta.

Jakub Hübner v muzikálu Fantom opery

Jakub Hübner začal svůj pěvecký talent rozvíjet již v deseti letech v Kühnově dětském sboru. Po maturitě na říčanském gymnáziu studoval dalších pět let na Mezinárodní konzervatoři Praha obor muzikálové herectví. Bezprostředně po studiích uspěl v konkurzu a byl vybrán pro roli Dirigenta v prvním českém uvedení světově proslulého muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Fantom opery v pražském Divadle GoJa Music Hall. Poté byl v roce 2017 angažován i v dalším muzikálu Ples upírů. Angažován byl i v loňské sezóně v obnoveném nastudování Fantoma opery. V současnosti působí v Goja Music Hall v muzikálové Čarodějka (Wicked). Jeho divadelním debutem byla ovšem role kontratenorového Anděla ve hře Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy, kterou pět sezón uvádělo pražské Divadla na Vinohradech.

Jakub Hübner v muzikálu Ples upírů

Již v roce 2012 si v rámci festivalu Film Music Prague zazpíval na slavnostní produkci James Bond Concert, která se konala při příležitosti 50. výročí filmového agenta 007. Prestižní akci doprovázelo hudební těleso City of Prague Philharmonic Orchestra pod taktovkou anglického dirigenta Nica Rainea. Se swingovou úpravou slavné skladby Andrewa Lloyda Webbera Vzpomínky (Memory) se v roce 2013 zúčastnil oslav sedmdesátin Felixe Slováčka v pražské Lucerně. V roce 2015 vystoupil po boku českých pěveckých ikon na velkém muzikálovém večeru v Obecním domě. Tento koncert se za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Libora Peška uskutečnil k 25. výročí pořadu Muzikál expres, který Český rozhlas vysílá od roku 1990. V letošním roce patřil mezi přední muzikálové interprety, kteří v dubnu zahajovali festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia s Rozhlasovým big bandem Gustava Broma koncertem Na vlnách světového muzikálu.

Zdroj a foto: Archiv J. Hübnera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *