Nový film Miry Fornay Žáby bez jazyka bude mít světovou premiéru na Black Nights Film Festivalu v Tallinnu

Autorský film Žáby bez jazyka slovenské režisérky Miry Fornay, vznikl v česko-slovenské koprodukci. Bude uveden ve světové premiéře 23. 11. 2019 pod mezinárodním názvem Cook, F**K, Kill v rámci 23. ročníku Black Nights Film Festivalu (15. 11. – 1. 12.) v estonském Tallinnu v prestižní soutěžní sekci Rebels With Cause. Od roku 2014 je Black Nights Film Festival akreditován FIAPF jako festival kategorie A a patří mezi patnáct nejvýznamnějších festivalů na světě.

Autorský film Žáby bez jazyka scenáristky a režisérky Miry Fornay vznikl v produkci Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze, koproducentem je slovenský Mirafox, Česká televize, Rozhlas a televízia Slovenska, projekt podpořily Státní fond kinematografie ČR, Auduovizuálny fond SR, Fond EU Media development a Fond EURIMAGES. Česká premiéra filmu Žáby bez jazyka se uskuteční v dubnu 2020.

V hlavních rolích filmu o nebezpečných vztahových hrách v rámci rodiny se představí Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Petra Fornayová a Jazmína Cigánková.

Synopse:
Rodinný příběh jednoho dne Jaroslava K. (Jaroslav Plesl) a jeho nejbližší rodiny. Jaroslav K. bojuje o svoje děti, a aby je získal od své ženy Blanky (Jazmína Cigánková), musí se vyrovnat nejen se svou dominantní matkou Dorotou (Regina Rázlová), ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony. Na jeho metaforické cestě, která je strukturovaná jako počítačová hra, bude muset obětovat víc než by kdokoliv z diváků předpokládal.

Mira Fornay – scenáristka, režisérka
Nar. 1977 v Bratislavě, absolventka pražské FAMU a NFTS v Londýně. Natočila 14 krátkých a dva celovečerní filmy. Lištičky (2009), jenž byl v premiéře uveden v sekci International Critic´s Week na MFF v Benátkách 2009, Můj pes Killer (2013), který vyhrál Tiger Hivos Award – hlavní soutěž na MFF v Rotterdamu 2013 a byl uváděn na vice než osmdesáti zahraničních festivalech, kde získal řadu dalších ocenění. Její třetí celovečerní projekt Žáby bez jazyka (Cook, F**K, Kill) byl již dříve oceněn hlavní cenou pro nejlepší projekt ve vývoji na MFF v Sofii a byl vybrán na prestižní filmový trh Venice Gap-Financing market, IFF Venice.

Zdroj a foto: film Žáby bez jazyka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.