Designérka Dana Bezděková představuje novou kolekci šperků Capsule s tajemnou esencí

Designérka Dana Bezděková představila na Designbloku 2019 svou novou kolekci s názvem CAPSULE. Prsteny, náušnice a náhrdelníky nové kolekce jsou šperkem a schránkou v jednom.

Uvnitř každého z nich se ukrývá prostor pro důležitý artefakt. Ať už je to kapka parfému, drahý kámen nebo slova na útržku papíru. Kolekce je inspirovaná šperky dávných dob, ve kterých nosily dámy své poklady a tajemné ingredience. Přednosti kolekce Capsule jsou v detailu, technické promyšlenosti a kvalitním materiálu. Designérka tvoří každý šperk ručně a díky tomu je každý šperk této kolekce originál.

Náušnice vycházejí z minimalistického oblého tvaru kapsle. Skládají se z do sebe vložených různě pokovených polovin kapsle, které vytvářejí zajímavý kontrast povrchů.

Kolekci Capsule autorka představila na říjnovém Designbloku v podobě instalace velkých extravagantních prstenů. Na umělecké objekty šperků pak naváže prodejní kolekce náušnic a náhrdelníků.

„Podlouhlý, elegantní tvar Capsulí neodvádí pozornost od vaší osobnosti. Capsule se dá otevřít a znovu spojit – můžete v ní ukrýt svůj malý poklad.“ dodává Bezděková.

Dana Bezděková
získala bohatou praxi jako návrhářka sériových šperků a také díky dlouholeté intenzivní zakázkové výrobě. K svobodnému tvůrčímu rozvoji přispěly tzv. „Betramky“ – undergroundový fashion week, který se pořádal od roku 1975 až do roku 1986. Tento jedinečný event započal módní éru našich dějin. Dana Bezděková za sebou nespočet společných a samostatných výstav v pražských galeriích. V roce 2002 navrhla a realizovala insignie pro Literární akademii Josefa Škvoreckého, v roce 2008 byla zařazena do prestižní publikace The Compendium Finale of Contemporary Jewellers. Její práce je zastoupena ve sbírkách UPM Praha a Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Pražské mezinárodní výstavy designu Designblok se účastnila v roce 2010 s performancí Šach Mat, v roce 2011 s performancí Autobizarre, roku 2014 zde představila kolekci Mechanica, roku 2015 kolekc Spektrum a roku 2016 kolekci Nemesis.

Zdroj a foto: Dana Bezděková 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.