Už za 3 týdny Miro Žbirka rozehraje koncert ke 40 letům na scéně, na bicí ho doprovodí i Petr Čech

Miro Žbirka už za tři týdny – v úterý 3. prosince – rozehraje velký koncert v pražské O2 areně, oslaví čtyři dekády sólové hudební kariéry.

Koncertní premiéra ve velkém stylu
První koncert si kapelní sestava speciálně složená ze světových hudebníků odbyla na konci října v Londýně. Před vyprodaným londýnským publikem zahrál Žbirka největší hity a také skladby z posledního Double Alba za doprovodu Blaira Cunninghama (bicí), Robbieho McIntoshe (kytary), Hamishe Stuarta (baskytara), Deana Rosse (klávesy), Pearse McIntyra (kytary) a Roba Casse (kytary, zpěv). 

Hosté pražského koncertu
Posledním aktuálně potvrzeným hostem pražského koncertu bude Petr Čech, který už v Londýně absolvoval s kapelou zvukovou zkoušku. Doplní tak seznam již potvrzených hostů – duety zazní v podání Katky Knechtové a skladbě Skúška snov, talentované nevidomé klavíristky a zpěvačky Ráchel Skleničkové Čistý svet (jejichž aktuální klip má přes 600 tisíc zhlédnutí), v premiéře zazní skladba Take Me Home, kterou spolu se Žbirkou zazpívá skotská zpěvačka  Eddi Readera k tomu ještě přidá i svůj světově známý hit Perfect. 

Ten, co nikdy nepřestal mít rád hudbu
Na hudební oslavu fantastických 40 let sólové kariéry Mira Žbirky v pražské O2 areně zbývají poslední vstupenky. Čím bude výjimečný? Popisuje hudební publicista Honza Vedral z Headlineru, který navštívil londýnský koncert: „Publikem nadšeně přijatá londýnská předpremiéra dobře ukázala, v čem je Žbirkův přístup nejen v kontextu československé populární hudby výjimečný. Žbirka jde hudebně stále dopředu. Obklopuje se lidmi, které vždycky obdivoval a kteří nehrají jen tak s někým. Ta touha neustrnout a netěžit jen z minulosti, je obdivuhodná. A právě díky ní patří Meky stále mezi nejzajímavější a do značné míry i nejinvenčnější tuzemské muzikanty. A přitom je to vlastně jednoduché. Nikdy nepřestal mít rád hudbu.”

Vstupenky: 
Praha – 3. 12. 2019 – poslední vstupenky na https://www.ticketportal.cz/Event/MIRO_ZBIRKA-116670
Bratislava – 5. 12. 2019 vyprodáno
Londýn – 26. 10. 2019 

Zdroj: www.zbirka.cz, www.facebook.com/MiroZbirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *