Zpěvačka Petra Janů potěšila seniory, málokdo tuší, čemu se taky kromě zpívání věnuje!

Petra Janů zanedlouho oslaví narozeniny. Ale jak sama říká, raději dárky dává, než přijímá. Proto je ráda, když sama může někoho potěšit. Málokdo třeba tuší, že se věnuje i pomoci a podpoře seniorů, zdravotně postižených, znevýhodněným dětem a rodinám v krizi. Je totiž už řadu let patronkou Dobrovolnického sdružení Protěž.

A kdykoli může, ráda pomůže. „Jsem moc ráda, když mohou být nějak platná a proto pravidelně – kromě jiného – navštěvuji toto zařízení a dělám pro ně i takové společenské odpoledne. Teď jsme kromě mých písniček dali společně dohromady i spoustu národních…,“ prozradila Petra Janů s tím, že je ráda, když si publikum zpívá s ní.

„Jsem velmistr prvních slok, ale místní dámy mi pomohly, znají jich spoustu. Bylo to moc příjemné a bylo vidět, že těm lidem, kteří jsou vždy úžasní, se to líbilo a najednou zpíval celý sál se mnou,“ řekla zpěvačka, jež si dobře uvědomuje, jak důležitá je podpora těm, kteří si sami pomoct nemohou.

„Mám ráda konkrétní, adresnou a smysluplnou pomoct. I proto mě těší, že si mě před lety vybrali za patronku. V dnešním světě vnímám takový druh pomoci jako nesmírně důležitý. A pokud někoho mohu podpořit, a i takto potěšit, pak mně to těší dvojnásob,“ podotkla zpěvačka, která má jeden nápad na projekt, který by se dal zrealizovat v příštím roce opět s cílem i finančně podpořit tuto organizaci.

„Až to ´upečeme´, tak to hezky práskneme, aby se mohli přidat ti, kteří to cítí podobně jako já. Ale prozradím, že to má cosi společného s tím, co celý život dělám…,“ podotkla trochu tajemně Janů.

Tu nyní čeká opět po lehce odpočinkovém létě pracovní maratón, protože období od listopadu do března jde vždy o koncerty s její kapelou Amsterdam, vystoupení i plesy… V nejbližší době ji čekají například vystoupení v Klášterci nad Ohří, Horažďovicích, Sepekově, Nýřanech a na mnoha dalších místech.

„Práce mám dost, nestěžuji si a navíc mě to pořád baví. Nabíjí mě to energií, publikum je zkrátka jako živá voda a pro každého zpěváka cosi jako ´droga´,“ dodala zpěvačka, která se samozřejmě připravuje i na Vánoce, které stráví samozřejmě v klidu a s rodinou…

Foto: dcprotez.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.