Czech Design Week se připojí k oslavám 30 let svobody se vstupem zdarma pro studenty a učitele

Czech Design Week oslaví 30 let svobody a u této příležitosti věnuje studentům a učitelům vstup zdarma. V pořadí již 6. ročník festivalu designu proběhne od 12. do 15. prosince 2019 v prostorách Kongresového centra Praha, kde bude k vidění to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, originálních dřevěných hraček i papírenských potřeb, interiérového designu ale také parfémů či kožených doplňků. Návštěvníci se mohou těšit také na tematické workshopy a přednášky s odborníky. Do letošního ročníku se zapojí na 150 českých i zahraničních designérů, jejichž díla budou rovněž ke zhlédnutí v dalších 15 partnerských galeriích a showroomech v Praze.

Letošní ročník se ponese v duchu oslav 30. výročí Sametové revoluce. „Když jsme řešili, jak oslavit tento třicetiletý milník, volba byla velice jasná a rychlá. Kvalitní vzdělání a také nová generace Čechů a Slováků je to, co tuto zemi ponese vpřed za několik let. Právě na novou generaci se otěže demokracie postupně přenášejí, je proto nezbytně nutné věnovat studentům a učitelům tento svátek,“ vysvětluje rozhodnutí věnovat volný vstup pro učitele a studenty ředitel festivalu Lukáš Pipek.

Na festivalu se představí nová jména i zavedené značky
Novinkou letošního ročníku je rozdělení přehlídky na dvě části. Expo část představí instalace s jasným konceptem a uměleckým přesahem. Prostor zde dostanou mladí designéři, studia a studenti stejně tak jako významné a již zavedené značky a umělci. Budou zde k vidění například jedinečná křišťálová díla Lukáše Jabůrka, originální skleněné vázy mladé designérky Anny Jožové nebo skleněné instalace Kristýny Venturové. Druhá část Start Up Designers bude hostit nové začínající umělce, studia či jednotlivce, kteří chtějí u veřejnosti ověřit své nápady a myšlenky a nabídnout své produkty na trh.

K oslavám se v rámci festivalu připojí také kavárna Louvre, kde bude vůbec poprvé představena designová instalace od sklářského výtvarníka, designéra a malíře skla Františka Jungvirta, vítěze ceny Ludwiga Mosera 2018. Kromě českých designérů podpoří Czech Design Week i zahraniční autory, například držitele cen Red Dot Award 2019 designérské duo Sapiens Design či britského designéra Mattea Bandyho. Svátek demokracie si spolu s námi připomenou také partnerské design weeky ze sousedních zemí.

Vánoční edice lahví Pilsner Urquell potěší pod stromečkem hlavně muže
Pro vánoční okamžiky připravil Pilsner Urquell ve spolupráci s českým uměleckým sklářem Lukášem Jabůrkem unikátní dárkové balení obsahující speciální litrovou láhev s patentním uzávěrem. Návštěvníci si lahve budou moci prohlédnout v Kongresovém centru od 12. prosince. Zakoupením dárkového balení potěšíte nejen své blízké, ale pomůžete i lidem na vozíku a jejich rodinám. Z každé zakoupené lahve totiž půjde 10 Kč na charitativní sbírku Centra Paraple, které letos slaví 25 let od svého založení. V rámci festivalu budou k vidění také další práce autora, například kolekce ručně foukaných a broušených váz nebo nápojový set Dolce Vita.

Vyměňte plastové hračky za tradiční dřevěné
Dřevěné hračky se v posledních letech zejména z důvodu jejich odolnosti, nezávadnosti a ekologičnosti vracejí do módy. V rámci festivalu Czech Design Week budou mít návštěvníci možnost dětem zakoupit vskutku originální dárek z rukou moravské řemeslné firmy MonTovárna. V MonTovárně se každé jednotlivé hračce věnují naplno, takže budete mít jistotu, že jste svému dítku pořídili opravdu jedinečný kousek. Design hraček z MonTovárny je inspirován lidovým uměním a legendární érou československých šedesátých let.

Vyrobte si originální nábytek do bytu
Na letošním Czech Design Weeku se představí také mladá slovenská značka Variedo, která vyrábí nábytek, jež si tvoří samotní zákazníci. Nabízejí nástroje, avšak materiály, barvy i struktury si vybírá klient. Proč si pod stromeček nepořídit skříň, která bude vystihovat právě vás? Ve Variedo propojují individuální výrobu s běžným způsobem nákupu nábytku, kladou důraz na variabilitu a dávají prostor kreativitě.

O přehlídce Czech Design Week
Festival Czech Design Week již šestým rokem podporuje kreativní tvorbu tuzemských i zahraničních designérů. Projekt usiluje o vytvoření platformy, která umožní propojení laické veřejnosti a odborníků v oboru design a umění. CZDW ukazuje, že design není jen drahé zboží do bytu. Více informací o festivalu a také seznam všech vystavovatelů pro ročník 2019 naleznete na webové stránce www.czechdesignweek.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.