Petr Vaněk a jeho adventní charitativní projekt ZKOLEDUJ SE

Adventní charitativní projekt vánočních koncertů ZKOLEDUJ SE, iniciovaný hercem PETREM VAŇKEM před třemi lety, vychází konečně v podobě studiové nahrávky. Album obsahuje 13 vánočních písní, většinou lidových, v originálních, hravých aranžích MARKA DOUBRAVY z kapely Hm…, vycházejících především z tradic společného zpívání koled v zábavné a živé formě.

Jakožto zpěváci se zde ve skvělé formě představují herci Adéla Petřeková, Petra Kosková, Magdaléna Borová, Jan Meduna, Richard Fiala, Ondřej Nosálek a Petr Vaněk s hostující Pavlou Fendrichovou původně v roli jejich vokální koučky, přičemž někteří z nich doprovázejí písně také hrou na hudební nástroje. Energie, s jakou se pouštějí do vícehlasých aranží, v nichž nelze přeslechnout vlivy takových inspirátorů, jako je třeba Bobby McFerrin, může být zdrojem pro společné zpívání s posluchači v pravé radostné atmosféře vánočních svátků, ale dokonce i v parnu letních měsíců.

Tím spíše, že na albu účinkují i všechny jejich děti. Spolehlivým rytmickým základem rozezpívané party herců dirigované Markem Doubravou je duo RASTISLAV UHRÍK (kontrabas) a MARTIN KOPŘIVA (bicí). Album bylo nahráno ve Studiu Sono ve spolupráci s Adamem Karlíkem, který společně s Pavlem Karlíkem provedl také mix a mastering alba. Autorem grafického návrhu obalu je Marek Pistora ze Studia Najbrt, autorkou ilustrací je Nikola Logosová. Fotografie pořídil Jiří Thýn. Album je ve fyzické i digitální distribuci společnosti Supraphon a ve formátu CD, MP3 a WAV také v e-shopu na stránkách ANIMAL MUSIC.


Herec PETR VANĚK přišel s myšlenkou projektu ZKOLEDUJ SE v roce 2017 spolu se svými přáteli-herci. Za dva roky existence projektu se jim podařilo zapojit přes 250 žáků a studentů základních a středních škol, s nimiž uspořádali celkem 8 charitativních koncertů, a oslovit přes 2.500 podporovatelů. Výtěžek projektu, který dosáhl už téměř 400.000 Kč, byl věnován poskytovatelům sociálních služeb různého zaměření – domovu seniorů, domovu mládeže, záchranné stanici hl. m. Prahy apod. Cílem projektu ZKOLEDUJ SE je tak nejen obnovovat tradici společného zpívání v předvánočním čase a sdílet společnou radost z něj, ale také motivovat děti a studenty k tomu, aby se zajímali o prostředí, ve kterém žijí a naučili se, jak mu mohou být prospěšní.

Křest CD proběhne v rámci charitativního koncertu v pražském divadle La fabrika dne 15.12.2019 od 17h.

Foto: Jiří Thyn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.