Člen britské královské rodiny Lord Ivar Mountbatten na pustém ostrově, kde je ukryto sto tisíc liber v nové reality show

Na Discovery Channel odstartovala 18. listopadu šestá série survival reality show Na ostrově s Bearem Gryllsem (The Island with Bear Grylls). I tentokrát se na pustý ostrov vypravilo 12 cizinců s touhou dokázat, že jsou schopni se sami o sebe postarat v neznámých extrémních podmínkách. Když k tomu přičtete v divočině ukrytý poklad a soutěžícího z řad britské královské rodiny, dostanete neopakovatelnou podívanou.

Lord Ivar Mountbatten je nejen bratrancem královny Alžběty II. a jejího chotě prince Philipa, vévody z Edinburghu, ale také praprapravnukem nejdéle vládnoucí britské královny Viktorie, a zkoumáním rozvětveného rodokmenu bychom se dopracovali až k ruskému spisovateli Alexandrovi Sergejevičovi Puškinovi, autorovi Evžena Oněgina. I když je Lord Ivar pouze členem širší aristokratické rodiny, podařilo se mu v roce 2018 v podmínkách konzervativní anglické společnosti prolomit jedno velké tabu. Stal se totiž vůbec prvním královským příbuzným, který vstoupil do manželství s osobou stejného pohlaví. „Opravdu jsme to udělali! Byl to úžasný den navzdory mizernému britskému počasí,“ napsal lord Ivar na svém Instagramu.

Dostalo se mu přitom i požehnání bývalé manželky Lady Penny, která jej dokonce dovedla ve svatební den k oltáři. „Oni o tom moc ve skutečnosti nemluví. Komunikace v královské rodině je většinou… složitá,“ komentoval Lord Mountbatten hrobové ticho Buckinghamského paláce, který se před rokem rozhodl přejít tento sňatek na rozdíl od veselky prince Harryho nebo princezny Eugenie bez povšimnutí. Podporu homosexuální komunitě dříve vyjádřila například Meghan: „Jedná se o základní otázku lidských práv, nikoli o sexualitu.“

Profesním zaměřením agronom a geolog se nyní vypravil na hon za ztraceným pokladem, i tuto kontroverzi královská rodina pravděpodobně nebude komentovat. Ve svých šestapadesáti letech patří mezi starší soutěžící, pohledem na britskou aristokracii ale zjistíme, že má nesporné předpoklady k dlouhověkosti a opravdu tuhý kořínek. Bear Grylls Lorda Mountbattena tak určitě nezlomí.

Zdroj a foto: Discovery Channel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *