Známé české bohyně to pořádně roztočily v rámci projektu Jsem žena #jsembohyne

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyne spojil třináct inspirativních českých žen s cílem solidárně pomoci ženám, které se ocitly v obtížné životní situaci.

Tamara Klusová

Známé ženské osobnosti se převtělily do 13 slovanských bohyň a nechaly se ztvárnit na stylizovaných uměleckých fotografiích. Na slavnostním uvedení projektu byly tyto fotografie vydraženy a proběhl i křest speciálního sebemotivačního deníku, ve kterém zúčastněné ženy sdílejí své zkušenosti a poznání.

Liliana Khousnoutdinová

Mezi “bohyněmi”, které dorazily na akci, nemohla samozřejmě chybět Lilia Khousnoutdinová, která je spoluautorkou tohoto projektu, léta se zabývá ženskými tématy a zároveň je jejím hobby i historie a studium archetypů. “Jako bohyně s malým “b” se cítím často – např. když se mi povede nějaký projekt, spočinu v náručí svého muže nebo když se ke mně tulí děti. Jako Bohyně s velkým “B” se ovšem cítit nelze. Božství je něco, co nás přesahuje, je nekonečné a posvátné,” přiblížila své pojetí božství Lilia.

Patricie Fuxová

Patricie Fuxová, iniciátorka celého projektu a zpěvačka kapely Vesna, se kterou na večírku vystoupila, prožívá božství hlavně ve vztazích mezi lidmi: “Jako bohyně se cítím, když mám podporu svoji rodny, přátel a dokážu zároveň najít klid a být sama sebou”.

Tamara a Léna Brauner

Do projektu se zapojily i velké kamarádky Tamara Klusová a výtvarnice Léna Brauner. Léna vidí božskou podstatu zase trochu jinak: “Já sama jsem bohyní a tak se i vnímám. Je to o přijetí sama sebe.”

Ema Smetana s dcerou

Jednu z bohyň představuje v projektu i modelka Veronika Kašáková, která využije část výtěžku z tohoto projektu pro svou nadaci. Božská Emma Smetana dorazila jak jinak než v „holčičí sestavě“ se svou dcerou Lennon.

Andrea Kalousová a Kazma

Setkání bohyň se nezalekli ani muži. Doprovod modelce Andree Kalousové dělal její přítel, Kazma Kazmič. Nechal se sice slyšet, že mít doma bohyni “je božské“, když ale posléze došlo na dražbu nádherných fotografií, za fotografii své holky dal pouze vyvolávací cenu 5 tisíc Kč. “Já makám rukama a nemám tolik peněz jako Karel Janeček,” vykrucoval se. Karel byl přece jen štědřejší, vydražil fotku Lilie za 73 tisíc Kč. Při jaké manuální práci a kolik si Kazma měsíčně vydělává, zůstává záhadou.

Mariana Prachařová

Akci moderovala Gábina Partyšová, která sice přišla bez partnera, ale na naši otázku, jestli se cítí být bohyní pohotově odpověděla: “Bohyni má v sobě každá žena, ale musí ji probudit, stejně jako lásku.”

Dominiky Býmová

Na večírku se objevily i další osobnosti, které sice do projektu nejsou zapojeny, ale ženská témata jsou jim blízká. Například populární servírka Romana ze seriálu Most, herečka Dominika Býmová, influencerka Veronika Biasol nebo zpěvačka Mariana Prachařová. “Nejčastěji se cítím jako bohyně, když si vezmu krásné šaty a nechám se od vizážistů nalíčit a učesat. Občas se mi ale stane, že se cítím jako bohyně i doma v teplákách.”, dodala s úsměvem Mariana.

Andrea Kalousová

Všechny přítomné dámy se shodly na tom, že krása a božství ženy vyzařuje z její vnitřní radosti, moudrosti a pocitu naplnění v různých situacích a po celý rok. Podporu a rádce mohou ženy nalézt právě v sebemotivačním deníku Jsem žena #jsembohyne.

Tip redakce:
Sebemotivační deník – Jsem žena, jsem bohyně
nadčasový zápisník pro ženy, které chtějí objevovat svůj skrytý potenciál. Průvodcem na cestě jim budou osobnosti jako Tamara Klusová, Veronika Kašáková, Klára Issová, Ester Geislerová, Emma Smetana a mnohé další, které ztělesňují 12 slovanských bohyní.

Každý měsíc nabídne nová témata, podněty k inspiraci a milé rituály, díky nimž se budete cítit šťastnější a celistvější. Deník je univerzální pro kterýkoliv rok a období našeho života. Rozkryje tajemství tradičních svátků i bohyní jako jsou Vesna, Lada, Živa, Mokoš, Morana, Koljada a mnohých dalších.

Sebemotivační deník pro celý rok – Jsem žena #jsem bohyně – je pro všechny z nás, které chtějí zahodit pochybnosti za hlavu a cítit se jako bohyně!

Sebemotivační deník je součástí charitativního projektu a část výtěžku z jeho prodeje půjde na pomoc ženám v nouzi.  Cena: 299 Kč, 208 stran, formát 130 x 207, pevná vazba.

Foto: Jsem žena #jsembohyne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.