V Galerii Vaňkovka se na Black Friday chystají velké slevy, dobročinný bazar luxusní módy a křest diáře Báry Nesvadbové

Brněnskou Galerii Vaňkovka čeká nabitý víkend s názvem Black Price Days. Od 29. listopadu až do 1. prosince čekají návštěvníky v obchodech výrazné slevy. V neděli pak budou moci vyznavači luxusní módy nakoupit v rámci charitativního VIP bazaru oblečení, obuv a doplňky světových značek a podpořit tak Nadační fond Be Charity Báry Nesvadbové. Kromě oblíbené české spisovatelky se návštěvníci mohou těšit na Gabrielu Partyšovou, návrhářku Liběnu Rochovou či Kristínu Nemčkovou, vítězku soutěže MasterChef Česko.

„Black Friday, který letos připadá na 29. listopadu, je dlouho očekávaným mezinárodním ‚svátkem‘ všech milovníků nákupů. V Galerii Vaňkovka si ale černý pátek protáhneme na celý víkend s názvem Black Price Days,“ říká Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. „Někteří naši prodejci dokonce atraktivní ceny a drobné dárky za nákup nabízejí po celý týden,“ dodává.

V pátek a sobotu bude v Galerii Vaňkovka pro zákazníky připravena Shopping Lounge, ve které bude kromě dárků za nákup přichystán také zajímavý program. „Lékárna Dr. Max nabídne diagnostiku pleti zdarma, květiny Vonekl workshop výroby vánočních dekorací a blogerka Denisa z Food Therapy by Denisa představí delikátní raw dezerty,“ vyjmenovává Borůvka. Akci hudebně doprovodí DJ DanKeschen.

První adventní neděle ve znamení módy, která pomáhá
V neděli se pro návštěvníky uskuteční VIP bazar, během něhož budou mít možnost nakoupit si oblečení světoznámých luxusních značek jako Prada, Polo Ralph Lauren, Alexander McQueen a dalších za příznivé ceny. Vybrané kousky do bazaru věnovali například zpěvačky Jitka Zelenková a Monika Absolonová či herec Jan Přeučil. Velmi zajímavým „úlovkem“ pak bude rondon známého kuchaře Emanuela Ridiho. Ze svých kolekcí přispěly také věhlasné české návrhářky Beata Rajská, Tatiana Kovaříková, Gábina Páralová a další návrháři. Hlavní organizátorkou a tváří akce je spisovatelka a zakladatelka Nadačního fondu Be Charity Bára Nesvadbová.

Akce začne v 10 hodin a svým proslovem ho zahájí primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková. Od 15 hodin se uskuteční talk show Gabriely Partyšové, ve které vyzpovídá nejen Báru Nesvadbovou, ale i další hosty – přední módní kritičku Františku Čížkovou, módní návrhářku Liběnu Rochovou, návrháře Miroslava Bártu či Kristínu Nemčkovou, vítězku soutěže MasterChef Česko 2019. V rámci talk show se svým číslem vystoupí rovněž stand-up komička Adéla Elbel.

Bára Nesvadbová

Křest diáře i autogramiáda
Po sérii rozhovorů bude následovat křest diáře Barbary Nesvadbové a autogramiáda. „Proč náš vkus formovali skoro jen a jen muži? Nemám křivky na androgynní oblečky. Jsem vděčná za klasické zavazovací šaty od Diane F. Možná nejsou originální, šokující a nejvíc trendy, ale bezpochyby sluší. A o to přece jde. Diář pro rok 2020 proto bude prostoupen módou a ženskými křivkami,“ představuje nový diář jeho autorka.

Veškerý výtěžek VIP bazaru poputuje na konto Nadačního fondu Be Charity na uhrazení neurorehabilitačního pobytu pro Zdeňku Kotyzovou a Lucii Továrkovou. „Dosud se podařilo díky VIP bazaru v Galerii Vaňkovka vybrat příspěvek ve výši 375 000 korun,“ informuje ředitel nákupní galerie Jan Borůvka. „Kdokoliv s tak velkým štěstím, jako je zdraví, by neměl zavírat oči před ostatními. Pomáhat postiženým je pro členy Nadačního fondu Be Charity přirozené, samozřejmé a absolutně automatické,“ podotýká Nesvadbová. VIP bazar je putovní akcí a v tuto chvíli má na kontě přibližně 1,2 milionu korun.

Více informací o Shopping Lounge a VIP bazaru naleznete na stránkách Galerie Vaňkovka. Informace o nadačním fondu najdete na stránkách www.becharity.cz.

Komu VIP bazar pomůže
Výtěžek z charitativního bazaru Be Charity v Galerii Vaňkovka poputuje na uhrazení neurorehabilitačního pobytu v Adeli Medical Center na Slovensku pro Zdeňku Kotyzovou a Lucii Továrkovou. Cílem tohoto intenzivního neurorehabilitačního pobytu je podpořit schopnost chodit, zlepšit hrubou a jemnou motoriku, řečové a kognitivní schopnosti a dále podpořit péči o sebe samého.

Zdeňka Kotyzová (1993) měla v lednu 2015 vážnou autonehodu, při které došlo k poranění mozku. Na místě upadla do kómatu, v němž strávila skoro 3 měsíce. Lékaři jí nedávali žádnou šanci na přežití. Po třech měsících se však probudila a začala s rehabilitacemi. Postupně se naučila znovu mluvit, poškození mozku se u ní však projevuje střídáním nálad či agresí, přidaly se epileptické záchvaty. Pokouší se o chůzi s chodítkem. Diagnóza je difúzní axonální poranění mozku a spasticita na levé straně těla. Při pravidelných rehabilitacích pravděpodobně začne jednou sama chodit.

Lucie Továrková (2015) přišla na svět velmi komplikovaným porodem (ruptura dělohy). Hned po porodu začala bojovat o svůj život. Byla kříšena a poté převezena na JIP do dětské nemocnice v Brně, kde podstoupila hypotermii. Lucinka od narození cvičila denně Vojtovu metodu, nyní cvičí podle Bobath konceptu a dle paní Čápové. Je to usměvavé, vnímavé a chytré dítě. I přes svůj komplikovaný a těžký start do života se naučila sama sedět, lézt po čtyřech, chodit ve vysokém kleku, chodit za ruce, stát s oporou a nyní již udělá pár krůčků i sama. Její diagnóza zní DMO diparéza střední tíže, lehký až středně těžký kvadrupyramidový syndrom, centrální hypotonie a epilepsie.

Zdroj a foto: Galerie Vaňkovka Brno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.