Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZdraví

Když už pohyb a diety nestačí. Jak fungují spalovače tuku a podobné preparáty?

Upravili jste jídelníček, hýbete se více než dřív, a přesto nehubnete? Existuje mnoho důvodů, proč tomu tak je. Od věku po hormonální změny nebo různá onemocnění. Poslední záchranou jsou v očích mnohých snaživců různé preparáty – spalovače tuku – slibující zrychlení metabolismu a „rozpouštění tuku“. Jak podobné přípravky fungují a kdy bychom po nich měli sáhnout?

Co spalovače tuku umí a s čím nepomůžou
Na redukci váhy platí stále dvě věci – úprava stravy a přidání pohybu. Zázračná pilulka, kterou bychom si dali po vydatném obědě a měli ihned o kilo méně, ještě neexistuje. S hubnutím ovšem mohou pomoci různé preparáty, často na přírodní, rostlinné bázi. Dokáží nastartovat metabolismus, zefektivní výkon během cvičení, usnadňují spalování tukových zásob a pomáhají s regenerací tkání. „Tyto doplňky stravy jsou vhodné pro lidi cvičící pravidelně, kteří chtějí dosáhnout lepších výsledků a snadněji zhubnout. Bez kvalitní stravy a pohybu spalovače tuku příliš nezmůžou,“ říká výživový poradce značky KetoDiet a fitness trenér Jiří Skála. „Pokud nehubnete i přes veškerou snahu, měli byste se obrátit na lékaře. Může se jednat o projevy onemocnění štítné žlázy, následky nespavosti nebo syndromu polycystických ovarií,“ upozorňuje Jiří. Podle něj byste se vždy měli držet doporučeného dávkování přípravků.

Kofein, guarana, karnitin a ty další
S hubnutím může pomoci celá škála přípravků. Mezi nejoblíbenější patří těchto pět.

  • Kofein – Vyskytuje se v kávě, čaji nebo guaraně, vyrábět ho lze i synteticky. Po jeho požití se v těle zvyšuje hladina adrenalinu. Následkem toho se zintenzivňuje činnost srdce a stimuluje organismus. Kofein také podporuje vylučování lipidů z tukové tkáně, jež je použita jako zásobní energie pro svaly během cvičení, takže dochází k efektivnějšímu spalování tuků. Zároveň prodlužuje sportovní výkon a zvyšuje bdělost při dlouhém tréninku.
  • Guarana – Oblíbeným přípravkem je i čistý výtažek z guarany. Tato tropická rostlina obsahuje dvakrát více kofeinu než káva, proto se často používá do různých tablet, gelů a energetických drinků pro sportovce. Její účinky jsou podobné jako u čistého kofeinu.
  • Taurin – Patří mezi aminokyseliny, základní stavební jednotky bílkovin. Ty jsou důležité pro svaly. Právě taurin zabraňuje úbytku svalové hmoty, efektivněji spaluje tuky, oddaluje únavu a přispívá k tkáňové regeneraci. Dříve se získával z býčí žluči, dnes se vyrábí v laboratořích.
  • Tyrosin – Je další z aminokyselin. Lidský organismus si ho dokáže vyrobit sám v nižší kvantitě, v případě většího množství je nutné jej doplnit z potravy. Je základním kamenem hormonů štítné žlázy, jež ovlivňují rychlost metabolismu. Zároveň hraje klíčovou roli v produkci adrenalinu, hormonu zvyšujícím výkon a podporujícím štěpení tuků. Tyrosin je tedy perfektní volbou pro redukční dietu. K tomu přispívá i svojí schopností mírnit zatížení nervové soustavy způsobené kalorickým omezením. Má silně nabuzující efekt, proto se doporučuje používat především ráno. Večer je lepší se mu vyhnout.
  • Extrakt ze zeleného čaje (EGCG) – Patří do skupiny katechinů, méně známých než příbuzné flavonoidy. Při pravidelné konzumaci pomáhá spalovat tuky a snižovat hladinu cholesterolu. Pozitivně působí na cévní systém, je tedy vhodný před kardio cvičením.
  • KetoDiet, Heat. Doplněk stravy pro efektivnější spalování tuku s kofeinem, guaranou a extraktem ze zeleného čaje. Podporuje regeneraci a zvyšuje fyzickou výkonnost. 190 Kč za 60 tobolek.

Zdroj: KetoDiet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *