Dejdar přivedl v Tatrách ženskou na vrchol a onemocněl

Natáčení nové české komedie Ženská na vrcholu Martin Dejdar (54) málem vážně odstonal. Jako svérázný obyvatel horské samoty měl totiž neustálé pobíhání a polehávání v metrových závějích sněhu předepsané ve scénáři. Jeho sportem zocelené tělo si ale s nočním natáčením při teplotách hluboko pod nulou nakonec hravě poradilo. Zimní sporty a zimní radovánky jsou totiž pro něho mnohem lákavější než sluncem zalité pláže.

Celá moje rodina miluje zimní sporty. Zimu si bez pobytu na horách ani nedokážeme představit. Vánoce ještě vždy trávíme s rodinou a přáteli doma, a pak hned vyrážíme na hory,“ prozradil Martin Dejdar s tím, že zkoušeli zůstat přes Vánoce v teplých krajích, ale nikomu se to tak úplně nelíbilo. „Asi bych si nejlépe zvykl já, ale děti i žena se shodli, že prostě na Vánoce chtějí být v Čechách. Máme rádi české tradice, včetně kapra a salátu,“ svěřil se herec a dodal, že pro něho proto bylo určitou výzvou zhostit se v novém filmu role mrzouta, který Vánoce a sentiment s nimi spojený odmítá.

Já svátky miluji, a vůbec rodinné oslavy. Nevyhýbám se společnosti a rozhodně bych se nechtěl trvale stáhnout do ústraní jako Richard, kterého hraji. Ačkoli na druhou stranu musím přiznat, že sám se sebou rozhodně vydržím a dokáži si představit, že bych pobýval nějakou dobu na horské samotě. Asi ale jen do té doby, než by mě nějaká citlivá ženská duše přivedla zpět do civilizace,“ smál se Martin Dejdar během filmové premiéry ve slovenské Jasné. Do Tater se ostatně i s dětmi hodlá pravidelně vracet, protože zdejší lidé, kuchyně i příroda mu prý učarovali již jako malému, kdy sem pravidelně jezdil s rodiči. „Ať chceme nebo ne, je nám zkrátka Slovensko blízké. A já se zde stále cítím tak trochu jako doma,“ dodal Dejdar.

Foto: Tatry mountain resorts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.