Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Jeden rok v životě choreografa Jiřího Kyliána

Již dnes večer se v televizní premiéře představí časosběrný dokument Martina Kubaly s názvem Jeden rok v životě choreografa Jiřího Kyliána.

V sezóně 2018–2019 se v životě světového choreografa českého původu Jiřího Kyliána objevily dva významné milníky. Prvním byla slavnostní premiéra u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky v pražském Národním divadle. Komponovaný večer s názvem Kylián – Mosty času s mimořádným úspěchem představil divákům čtyři balety, které osobně mistr Kylián nazkoušel se souborem Baletu ND od září do října 2018. Druhým významným okamžikem bylo udělení rytířského řádu francouzské Akademie krásných umění, které Jiří Kylián obdržel v březnu roku 2019. Je to první choreograf na světě, který získal toto významné ocenění. A teprve třetí Čech…

U obou těchto událostí nechyběla kamera režiséra Martina Kubaly. A nejenom to – Jiří Kylián poodhalil zákulisí obou akcí a doplnil je nesmírně moudrými a přitom skromnými komentáři o svém životě a tvorbě.

Dokument vznikl ve spolupráci České televize ve spolupráci s režisérem Martinem Kubalou, k vidění bude dnes ve 20:20 hod. na ČT Art. Ukázku z dokumentárního filmu najdete na tomto odkaze.

Foto: S. Gherciu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *