Karel Janeček předal cenu Haně Naiclerové v rámci Nadačního fondu proti korupci

U příležitosti mezinárodního dne proti korupci se i letos rozdávaly ceny za odvahu, které uděluje Nadační fond proti korupci.

Letos převládaly mezi oceněnými ženy a hlavní cenu si převzala statečná Hana Naiclerová, která je opoziční zastupitelkou města Prostějov. Díky svému vzdělání se zajímá o hospodaření s majetkem města, městských společností a udělování veřejných podpor. Mimo jiné se zajímá o neprůhledné hospodaření městské firmy Dřevo Prostějov, a o dotace pro mládežnický hokejový klub Jestřábi Prostějov, jehož exšéf stojí před soudem. Na podezřelou činnost se nebojí upozorňovat, přestože ji za to pachatelé ničili majetek, například jí polili celé auto barvou. Jednalo se o reakci na její snahu napravit protiprávní jednání ze strany místní samosprávy. Naiclerová tak činila jak v zastupitelstvu, tak i formou vyžádání stanovisek od státních orgánů či přímo oznamování konkrétního protiprávního jednání. V souvislosti s touto činností Hana Naiclerová trvale čelí útokům prostějovské radniční koalice, která ji prostřednictvím zdejších nejčtenějších novin Prostějovský Večerník, prezentuje jako udavačku. Jedná se o snahu o její umlčení vyvoláním psychického tlaku na ni a její blízké, aby přestala se svoji aktivní činností.

Udělení Ceny za odvahu pro mě znamená naději, že boj za pravdu a proti korupci má smysl. Měla jsem možnost poznat, že je nás stejně smýšlejících víc a s různými zkušenostmi, které si můžeme vzájemně předávat a posouvat se tak v našich kauzách rychleji dál. Myslím, že je to skvělý projekt, který nám svým způsobem poskytuje svá ochranná křídl,“ říká Hana Naiclerová.

Ceny za odvahu uděluje Nadační fond proti korupci, který založil matematik a vizionář Karel Janeček, pravidelně již od svého založení v roce 2011. Další ocenění v letošním roce získal spolek Za krásnou Olomouc z.s. a spolek Vimpersko z.s.

Podrobnosti k jednotlivým oceněným naleznete na webu http://www.nfpk.cz/oznamovatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.